Asy przestworzy

Jak poinformowała firma APN Promise najnowsza odsłona symulatora lotniczego Microsoftu Combat Flight Simulator 3 Battle for Europe znajdzie się w naszych sklepach jeszcze przed gwiazdką.

Trzecia część serii istniejącej na rynku od 1998 roku przenosi graczy ponownie na pola bitewne okupowanej Europy. Combat Flight Simulator 3 oferuje jedną kampanię w trybie gry pojedynczej, która rozpoczyna się w 1943 r. i trwa do kapitulacji III Rzeszy w 1945 r. Dostępne w ramach kampanii misje stawiają graczom różnorodne zadania zaczynając od zwiadowczych a kończąc na przychwyceniu wrogich maszyn. Do gry wprowadzono elementy RPG, dzięki którym wzrasta doświadczenie i umiejętności sterowanego przez gracza pilota.

Combat Flight Simulator 3 oferuje 18 podstawowych typów samolotów z wiernie oddaną awioniką i wyglądem. Wśród dostępnych maszyn można znaleźć wykorzystywany przez aliantów bombowiec B-26 czy niemiecki Gotha Go-229-0 (wersja odrzutowa) oraz wiele innych maszyn "śmigających" po niebie ówczesnej Europy. Gra posiada również tryb wieloosobowy, w którym możemy wspólnie z innymi graczami pilotować maszyny wymagające większej załogi lub stawać przeciwko sobie w powietrznych bojach. Dodatkowym atutem gry jest niezwykle realistyczna i efektowna grafika oparta na znakomitym enginie wykorzystywanym w serii Microsoft Flight Simulator.

Combat Flight Simulator 3 będzie dostępny od 22 grudnia w sieciach supermarketów Media Markt i salonach EMPiK w cenie 159,00 zł.