Asystent Google może zastąpić Bixby - to byłaby świetna wiadomość

Samsung zastanawia się nad porzuceniem Bixby. To byłaby świetna decyzja z punktu widzenia polskich konsumentów.

Samsung z pewnością nie zapamięta dobrze 2020 roku. Koreańczycy mają problemy ze sprzedażą swoich flagowych urządzeń z rodziny Galaxy S20 (sprawdź, jakie etui wybrać), a dodatkowo ze względu na COVID-19 globalna sprzedaż znacząco spadła.

Bixby na Samsungu Galaxy S8

Bixby na Samsungu Galaxy S8

Koreańczycy negocjują właśnie z Google bardzo ważną umowę, która może przynieść dla nas znaczne korzyści.

Najnowsze informacje pochodzące z rankingu Bloomberga wskazują, że Samsung jest w stanie zaoferować firmie Google możliwość przejęcia obsługi systemu wyszukiwania. Dodatkowo Samsung umożliwia większą kontrolę urządzeń, niż dotychczas. Jeden z aspektów umowy zakłada zastąpienie autorskiego asystenta Bixby przez Asystenta Google.

Szczegóły umowy nie są jeszcze znane, ale prawdopodobnie Asystent Google zastąpi Bixby, a smartfony Samsunga będą bardziej zachęcały do korzystania z Google Play. Możliwe, że aplikacje z Galaxy Store zostaną przeniesione do Google Play.

Jeżeli umowa dojdzie do skutku to Samsung może się wzbogacić. Google z pewnością słono zapłaci za możliwość instalacji Asystenta Google i większej ilości swoich usług na popularnych smartfonach. Wyszukiwarkowy gigant w chwili obecnej płaci firmie Apple grube miliony, aby wyszukiwarka Google była domyślnie zainstalowana w przeglądarce Safari na urządzeniach z systemem macOS, iOS oraz iPadOS. Możliwe, że podobnie będzie również z Samsungiem.

Jako, że Bixby w Polsce i tak nie działa zastąpienie tej aplikacji dobrze sprawdzającym się Asystentem Google jest bardzo dobrym pomysłem.

Sprawdź, ile kosztuje Samsung Galaxy S10e.

Źródło: phonearena.com