Asystent Google nadrabia straty. Tej opcji brakowało latami!

Google zamierza dodać do Asystenta Google prostą funkcję, które brakuje w rozwiązaniu od lat. O jakiej "nowości" mowa?

Asystent Google z roku na rok staje się coraz popularniejszym narzędziem. Wyszukiwarkowy gigant stale pracuje nad udoskonalaniem swojego rozwiązania, a smartfony z Androidem coraz lepiej rozmawiają z nami z wykorzystaniem języka polskiego.

Samsung Galaxy S21 Ultra

Samsung Galaxy S21 Ultra

Niestety czasami nadal zdarzają się proste czynności, których Asystent Google nie jest w stanie wykonać. Niedługo jedna z nich przejdzie do historii.

Najnowsze plotki sugerują, że Asystent Google na smartfonach z zainstalowanym Androidem 12 w końcu otrzyma możliwość wyłączenia telefonu z wykorzystaniem komendy głosowej.

Informacja po raz pierwszy odkryta została przez portal 9to5Google. Poinformował on, że Androida 12 zaoferuje dwa nowe sposoby wyłączania urządzeń. Pierwszy z nich polega na przyciśnięciu w tym samym czasie przycisku zwiększania głośności oraz zasilania. Nas interesuje druga metoda - z wykorzystaniem Asystenta Google.

W przypadku, gdy inteligentny asystent jest skonfigurowany tak, aby reagować na nasze polecenia także w trybie uśpienia, będzie w stanie wyłączyć zdalnie naszego smartfona bez konieczności dotykania przycisku zasilania.

Obecnie funkcja nie jest jeszcze aktywowana i nie da się jej przetestować. Google nie udostępniło jeszcze zdalnego wyłączania beta testerom Androida 12. Prawdopodobnie stanie się to w kolejnych wydaniach systemu operacyjnego.

Źródło: slashgear.com