Asystent Google nie działa! Kolejna awaria Google. Co się zepsuło?

Asystent Google przestał działać na wybranych urządzeniach z Androidem i iOS. Nie skorzystamy z niego również na inteligentnych głośnikach oraz smart wyświetlaczach. Co zepsuto tym razem? Kiedy Asystent Google ponownie zacznie działać?

W zeszłym tygodniu doszło do jednej z największych awarii w historii firmy Google. Przez około dwie godziny nie działała prawie żadna usługa. Z Internetu zniknął Gmail, Mapy, YouTube, a także Dokumenty Google.

Asystent Google
Źródło: pcworld.com

Asystent Google

Źródło: pcworld.com

Aktualnie część użytkowników boryka się z kolejną awarią. Tym razem chodzi o Asystenta Google, który ma problemy z działaniem na smartfonach z Androidem oraz jest nie obecny na wszystkich głośnikach oraz inteligentnych wyświetlaczach. Wszystko wskazuje na to, ze usterka Asystenta Google jest ściśle powiązana z konfiguracją konta Google.

Zobacz również:

  • Bing z SI wkracza do Chrome i Safari
  • To już dziś! Jak i gdzie oglądać Google I/O 2023? Premiera Pixel Fold, Pixel 7a, Androida 14 i wiele innych

Posiadacze iPhoneów donoszą, że aplikacja Asystent Google zwraca komunikat “Can’t reach Google at the moment”, który oznacza, że nie można połączyć się z Asystentem Google. Część internautów jest w stanie ręcznie przepisać swoje zapytanie. W niektórych przypadkach w ogóle nie da się skorzystać z Asystenta. Reinstalacja aplikacji niestety nie rozwiązuje występujących problemów.

Asystent Google nie działa również na nowych modelach Pixel, które posiadają odświeżony interfejs użytkownika.

Problem z Asystentem Google na Androidzie
Źródło: 9to5Google.com

Problem z Asystentem Google na Androidzie

Źródło: 9to5Google.com

Dużo większy problem z Asystentem Google maja użytkownicy inteligentnych wyświetlaczy, które całkowicie przestały działać. Wyświetlają one cztery kropki kręcące się w kółko. Głośniki wydają komunikat informujący, że coś poszło nie tak. Problem dotyczy wszystkiego rodzaju akcesoriów korzystających z Asystenta Google. Również w tej sytuacji przywrócenie urządzenia do ustawień fabrycznych nie rozwiązuje problemu. Podczas konfiguracji nie będziemy w stanie kliknąć Skonfiguruj Asystenta Google.

Problem z Asystentem Google na wyświetlaczu Nest Hub
Źródło: 9to5Google.com

Problem z Asystentem Google na wyświetlaczu Nest Hub

Źródło: 9to5Google.com

Część użytkowników donosi, że po przelogowaniu się na inne konto Google wszystko wraca do normy. Oznacza to, że Google posiada problem z konfiguracją poszczególnych kont.

Google nie wydało jeszcze oficjalnego oświadczenia w tej sprawie.

Sprawdź czy Twój smartfon otrzyma aktualizację do Androida 11.

Źródło: 9to5Google.com


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: