Asystent Google traci funkcje na wybranych urządzeniach!

Asystent Google trafił swego czasu na urządzenia, które pracują pod kontrolą systemu operacyjnego innego, niż Android. Teraz telefony te stracą wybrane funkcjonalności.

Google swego czasu wpadło na pomysł budowy rozbudowanych telefonów komórkowych. Urządzenia te plasują się pomiędzy smartfonami, a klasycznymi komórkami. Na pokładzie znajdziemy wbudowane modemy 4G, spore wyświetlacze oraz dosyć wydajne podzespoły. Całość pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego KaiOS. Idealnym przykładem tego typu urządzeń są Nokia 8110 4G czy Nokia 6300 4G - odświeżone wersje klasycznych telefonów komórkowych Nokii.

Nokia 8110 4G 
Źródło: techadvisor.co.uk

Nokia 8110 4G

Źródło: techadvisor.co.uk

Wyszukiwarkowy gigant z decydował się na integrację Asystenta Google z systemem operacyjnym KaiOS zaprojektowanym specjalnie dla klasycznych telefonów komórkowych.

Zobacz również:

  • Android 12. Sprawdź, czy Twój smartfon otrzyma aktualizację [AKTUALIZACJA 27.10.2021]
  • Samsung NEON trafi do banków - kiedy AI i SI zastąpi człowieka?
  • Asystent Google nas podsłuchuje? Google odpowiada

Niestety inżynierowie Google zmienili swoją wizję i z dnia na dzień usunęli kilka funkcjonalności Asystenta Google z telefonów pracujących pod kontrola KaiOS. Co istotne wyszukiwarkowy gigant nie przedstawił żadnego wyjaśnienia w tej sprawie.

KaiOS to w zasadzie jedyny system operacyjny inny, niż Android i iOS, który został zintegrowany z usługami Google. Na telefonach komórkowych, które posiadają również modem 4G LTE można skorzystać z decydowanych aplikacji YouTube oraz Map Google.

Ostatnimi czasy Asystent Google na KaiOS stracił dwie ważne funkcje. Mowa o możliwości wywoływania połączeń telefonicznych i wysyłania wiadomości. HMD Global - firma odpowiedzialna za produkcję smartfonów marki Nokia potwierdziła, że Asystent Google stracił te funkcjonalności i nie będą one już raczej wspierane. Producent systemu operacyjnego nie przekazał oficjalnego stanowiska.