Asystent dla biznesmenów

Sharp wprowadzi do oferty nowy model cyfrowego asystenta (PDA) Zaurus M1-L1, oferującego rozbudowane możliwości komunikacji z komputerami PC.

Sharp wprowadzi do oferty nowy model cyfrowego asystenta (PDA) Zaurus M1-L1, oferującego rozbudowane możliwości komunikacji z komputerami PC. Nowy Zaurus jest rozbudowaną wersją urządzenia M1-E1, które w grudniu 2000 r. znalazło się w ofercie koncernu. W porównaniu z poprzednikiem udoskonalona wersja została wyposażona w większe przyciski operacyjne, rolkę do przewijania ekranu oraz dodatkowe wejście komunikacyjne.

Konstruktorzy Zaurusa skupili się na zwiększeniu funkcji urządzenia, co znalazło odzwierciedlenie we wprowadzeniu rozbudowanych opcji obsługi poczty elektronicznej oraz wygodnym zarządzaniu kalendarzem. Zrezygnowano z możliwości odtwarzania plików muzycznych i materiałów wideo. Zaurusa M1-L1 wyposażono w ciekłokrystaliczny ekran z aktywną matrycą, umożliwiający wyświetlanie obrazu w 65 tys. kolorów. Ponadto produkt zawiera wbudowany czytnik kart CompactFlash, pozwalający na instalowanie opcjonalnych kart rozszerzeń, takich jak karta sieciowa LAN oraz Secure Digital. Komunikacja z komputerami typu PC odbywa się przy użyciu stacji dokującej podłączanej do płyty głównej kablem USB lub szeregowym.

Cena produktu wyniesie ok. 350 USD.