At Once

At Once to nowy program do nauki języka angielskiego, wydany przez Edgard Multimedia w serii Strefa CD, oferujący za bardzo niską cenę porcję multimediów.


At Once to nowy program do nauki języka angielskiego, wydany przez Edgard Multimedia w serii Strefa CD, oferujący za bardzo niską cenę porcję multimediów.

At Once nie jest klasycznym kursem języka, prezentującym w usystematyzowany sposób materiał językowy na zadanym poziomie. Jest to raczej kompendium pewnych zagadnień językowych i repetytorium dla osób, które przerobiły już tradycyjny kurs dla początkujących.

Dobór materiału

Autorzy programu skupili się na dostarczeniu starannie wybranego materiału językowego, ujętego tematycznie (np. Free Time, Food, Work, People, Travel - w sumie 12 bloków tematycznych), kładąc nacisk na swoiste zanurzenie językowe. Ma temu służyć przede wszystkim naturalna, żywa angielszczyzna, która nie oszczędza ucznia, lecz zmusza go do wysiłku. Słownictwo, nagrane oczywiście na płycie, jest ilustrowane za pomocą specjalnie przygotowanych zdjęć - często zresztą dużej urody, co dodatkowo uprzyjemnia naukę. Filmy wideo, nakręcone ledwie kilka miesięcy temu, są odrobinę tylko "podretuszowanymi", bardziej z technicznego niż językowego punktu widzenia, zapisami rozmaitych sytuacji.

Obok, a nie zamiast

At Once

Wszystko to sprawia, że osoba zupełnie początkująca raczej nie da sobie rady z odbiorem większości nagrań dźwiękowych i wideo, ale dla kogoś mającego już kurs językowy za sobą będzie to rzeczywiście przydatny materiał rozszerzający umiejętności językowe. Od dawna wiadomo, że najtrudniejszą sprawnością językową jest odbiór żywego języka angielskiego i świadomość tego właśnie faktu leży u podłoża konstrukcji At Once. Nauce sprzyjają też niewątpliwie zróżnicowane koncepcyjnie ćwiczenia, choć nie jest ich w sumie wiele, podobnie jak zasobów słownikowych.

Wydaje się, że obecna edycja At Once powinna być punktem startowym. Łatwo wyobrazić sobie kontynuację takiej serii, w której na identycznie skonstruowanych płytach pojawią kolejne tematy. Edgard ma akurat duże doświadczenie w tematycznej systematyzacji słownictwa.

Producent Edgard Multimedia

Informacje:http://www.edgard.com.pl

Cena: 29,90 zł