Atak bestselerów, czyli przebojowy plan wydawniczy UbiSoftu

Firma UbiSoft - jeden z wiodących wydawców gier komputerowych na świecie, zdradza swoje plany wydawnicze na zbliżający się fiskalny rok 2005-2006. Wśród zapowiadanych tytułów aż roi się od potencjalnych przebojów - nie zabraknie kolejnej odsłony przygód perskiego księcia, najnowszej gry z serii "Tom Clancy's Rainbow Six" oraz "Far Cry Instincts".

Fiskalny rok 2005-2006 dla UbiSoftu zaczyna się wraz początkiem drugiego kwartału 2005 roku, a kończy się 31 marca 2006. W pierwszej jego połowie (od 1 kwietnia do 31 września 2005r.) pojawią się cztery wielce obiecujące tytuły - "Tom Clancy's Rainbow Six Lockdown", "Far Cry Instincts" (wersja na konsole), "Star Wars: Revenge of the Sith" (w wersji na konsole przenośne) oraz "187 Ride or Die" - nowa marka wśród miejskich gier wyścigowych. Pierwsza z zapowiadanych gier miała trafić do sklepów w roku fiskalnym 2004-2005 i, choć jest w pełni gotowa, UbiSoft zdecydował się poczekać z jej premierą na nowy rok fiskalny.

Na trzeci kwartał przyszłego roku fiskalnego, (od 1 października do 31 grudnia 2005r.), wydawca planuje nową grę - "Peter Jackson's King Kong" i kontynuację "Brothers in Arms Road to Hill 30". W okresie świątecznym pojawią się również nowe odsłony gier "Prince of Persia" i "Tom Clancy's Ghost Recon", które, zdaniem wydawcy, pobiją rekordy swoich poprzedniczek w liczbie sprzedanych egzemplarzy.

W czwartym kwartale przyszłego roku fiskalnego Ubisoftu, obejmującego pierwsze trzy miesiące 2006 roku, pojawi się natomiast kolejna część przygód Sama Fishera ("Tom Clancy's Splinter Cell") oraz trzy zupełnie nowe tytuły - "Killing Day" (tytuł roboczy), "And 1" oraz dwa tytuły z serii "Might & Magic". Pierwszy z nowych tytułów "Killig Day" to strzelanina FPS, tworzona specjalnie na konsole nowej generacji i ma wykorzystywać wszystkie ich możliwości techniczne. "And 1" to nowa gra sportowa dla fanów koszykówki.

W sumie UbiSoft wyda w przyszłym roku 32 tytuły, wśród których znalazły się trzy gry na Nintendo DS, pięć na konsole Sony PlayStation Portable (PSP) i cztery na długo oczekiwaną konsolę nowej generacji od Microsoftu.


Zobacz również