Atak na serwis Evernote

EverNote to serwis, będący odpowiednikiem podręcznego notatnika, który jednak różni się od zwykłego tym, że pozwala zapisywać dane w sieci, na serwerach producenta, dzięki czemu użytkownik ma dostęp do swoich zapisków zarówno przez aplikację zainstalowaną na komputerze czy smartfonie, jak i stronę www.

Wczorajszej nocy miał miejsce potężny atak, ktory czasowo sparaliżował działanie EverNote. Choć serwis ten nie jest jakoś popularny w naszym kraju, na świecie korzysta z niego imponująca liczba ponad stu milionów osób, które na kilka godzin zstały pozbawione dostępu do swoich ważnych danych. Atak zaliczał się do kategorii DoS - polega on na przeciążeniu serwerów firmy transferem, przez co najpierw dzialanie serwisu znacznie spowlnia, a potem nie moża połączyć się z nim w ogóle.

Atak na serwis Evernote

Atak miał miejsce w dość pechowym momencie, gdy serwis świętował osiagnięcie wspomnianych 100 milionów użytkowników - liczba ta została osiągnięta w ubiegłym miesiącu. Evernote już naprawiło problem i serwis działa już jak należy. Warto zauważyć, że to nie pierwszy nieprzyjemny incydent, jakie spotkał tą usługę. W 2010 roku, na skutek awarii, dane straciło ponad 6 tysięcy osób.

Zobacz również:

  • Najlepsze aplikacje do tworzenia notatek w 2021
  • Jak wygląda Polski internet? Skąd przeglądamy polskie witryny WWW?