Atak na serwis Techcrunch

Dzisiaj nad ranem czasu polskiego hakerzy zaatakowali popularny blog technologiczny Techcrunch. Przez kilka godzin po połączeniu się z jego stroną główną http://www.techcrunch.com można było przeczytać informację o tym, ze atak został przeprowadzony z wykorzystaniem luki bezpieczeństwa.

Z informacji zamieszczonych na stronie firmy Sophos, zajmującej się bezpieczeństwem, wynika, że Techcrunch nie został zaatakowany przez szkodliwe oprogramowanie (malware). Nie wyjaśniono jednak, co było przyczyną zniknięcia blogu z sieci.

Zdaniem Grahama Cluley’a z Sophosu obsługa techniczna dosyć szybko opanowała problem. Powodem dla którego Techcrunch przez kilka godzin nie został przywrócony online była chęć szczegółowego sprawdzenia zabezpieczeń serwisu.

Zobacz również:

  • Nie daj się nabrać - desktopowy Tłumacz Google to oszustwo
  • Nie instaluj nowej aktualizacji dla Galaxy S22! Wrześniowa łatka psuje ważną funkcję

Celem przeprowadzonego około 7.20 ataku był amerykański Techcrunch. Jego europejska wersja była dostępna bez przeszkód.

Techcrunch to jeden z popularnych źródeł informacji na temat Internetu, mobilnych start-upów oraz Web 2.0. Został założony w 2005 r., obecnie prócz serwisu w USA, dostępne są też: wersja europejska, oraz wersje lokalne przeznaczone dla rynków japońskiego i francuskiego.

Po dzisiejszym incydencie Techcrunch dołączył do listy znanych serwisów, które w ostatnich miesiącach stały się celem ataków. Są wśród nich Twitter, Gmail, chińska wyszukiwarka Baidu.com czy serwis JoeMonster.org.

Po godzinie 11 czasu polskiego Techcrunch wznowił swoją działalność.