Atak na użytkowników iPhone'a - uważaj na fałszywe połączenia od Apple

W wyniku nowego ataku oszuści próbują uzyskać dostęp do kont iCloud oraz rachunków bankowych. Lepiej miej się na baczności.

Oszuści po raz kolejny wykorzystują największe firmy na rynku w celu wyłudzenia danych wrażliwych. To szczególnie popularne działanie w grudniu, kiedy nasza czujność jest uśpiona przez zakupy i świąteczne przygotowania.

iPhone

iPhone

Niczego nieświadomi konsumenci są narażeni na utratę danych, które mogą wyrządzić niemałe spustoszenie na ich rachunkach bankowych.

Zobacz również:

Okazuje się, że w tym roku ofiarą działań scammingowych (podszywanie się pod osobę lub firmę) padło Apple.

Federalna Komisja Handlu Stanów Zjednoczonych poinformowała, że obecnie trwa atak na użytkowników sprzętu Apple, który ma na celu uzyskanie dostępu do danych z kont iCloud oraz numerów rachunków bankowych.

Oszuści podszywają się pod pracowników pomocy technicznej firmy Apple. Podczas dyskusji wypytują o poszczególne dane, które finalnie pozwalają im na przejęcie dostępu nad kontem iCloud.

Fałszywe telefony najczęściej informują o podejrzanej aktywności na koncie iCloud. Pamiętajmy - Apple nigdy nie wykonuje takich połączeń. Dodatkowo pomoc techniczna Apple nie zadzwoni do nas sama z siebie. Jedyną opcją jest oddzwonienie w związku ze zgłoszeniem serwisowym.

Federalna Komisja Handlu Stanów Zjednoczonych informuje użytkowników sprzętu Apple, aby stanowczo ignorowali połączenia od rzekomej pomocy technicznej firmy Apple.

W przypadku problemów ze sprzętem Apple lepiej skontaktuj się z jednym z autoryzowanych serwisów takich, jak Cortland, iMac czy iSpot.

Źródło: appleinsider.com