Atak odtwarzaczy z technologią Wi-Fi

Na rynek wchodzą dwa modele odtwarzaczy muzycznych z zaimplementowaną obsługą protokołu bezprzewodowej transmisji danych. Tao Wireless Media Player wykorzystuje standard komunikacji Wi-Fi 802.11b, a urządzenie DSM-120 MediaLounge firmy D-Link korzysta z systemu 802.11b/g.

Bezprzewodowy odtwarzacz muzyczny D-Link DSM-120

Bezprzewodowy odtwarzacz muzyczny D-Link DSM-120

Odtwarzacz Tao dysponuje dyskiem twardym o pojemności 20 GB. Został wyposażony w funkcję automatycznej lokalizacji i łączenia się z hot spotami. Wśród innych oferowanych przezeń funkcji znalazłya się również możliwość odbioru transmisji radia FM (urządzenie dysponuje także wbudowanym nadajnikiem FM). Producent jak na razie nie podał ceny odtwarzacza, wiadomo jedynie, że klienci końcowi będą go mogli nabyć w pierwszym kwartale 2006 r.

Na temat propozycji D-Linka, odtwarzacza DSM-120 MediaLounge, wiemy natomiast nieco więcej. Jest to urządzenie o wymiarach 35,5 x 132 x 198 mm i wadze 860 g (z podstawką). Umożliwia bezprzewodowe przesyłanie plików muzycznych z komputera na zestaw audio-wideo (obsługuje pliki w formatach MP3, WMA i WAV). DSM-120 umożliwia także odtwarzanie muzyki zapisanej na urządzeniach pamięci masowej podłączonych bezpośrednio do niego (np. na 2,5-calowym twardym dysku wewnętrznym lub zewnętrznym HDD czy pendrive'ie). Odtwarzacz dysponuje także zestawem łączy, w tym stereo mini jack, kompozytowe czy A/V. Za ciekawy dodatek można uznać opcję zegara i budzika. W konfiguracji połączenia bezprzewodowego pomoże użytkownikowi wbudowany kreator połączeń Windows Connect Now, ułatwiający proces instalacji.

Niestety nie wiadomo, czy odtwarzacz ten trafi na polski rynek - polski oddział D-Link nie potwierdza tych informacji. Gdyby tak się stało, urządzenie poszerzyłoby rodzinę oferowanych w Polsce bezprzewodowych urządzeń D-Link MediaLounge, w której znalazły się już multimedialne odtwarzacze DSM-320 i DSM-320RD.

Więcej informacji:

Tao

D-Link


Zobacz również