Atari "umiera"?

Atari od dłuższego czasu boryka się problemami finansowymi. Teraz, po ogłoszeniu raportu finansowego z drugiego kwartału tego roku, osiągnęły one już status poważnych. Czyżby oznaczało to koniec słynnej firmy?

Atari "umiera"?
Kłopoty z finansami Atari ma już od dawna. Nic jednak nie wskazywało na to, że w przeciągu roku aż tak drastycznie spadną przychody firmy. Z raportu finansowego za drugi kwartał tego roku wynika, że przychody firmy wyniosły 13,3 miliona dolarów (przy 7 mln dolarów strat). Jest to wynik o 15 milionów gorszy niż rok wcześniej.

To jednak nie koniec kłopotów Atari. Do tej pory, w podobnych sytuacjach mogła ona liczyć na pomoc jej spółki matki - Infogrames. Dodatkowe zastrzyki gotówki pozwalały Atari stanąć na nogi. W tym roku jednak tak się nie stanie. Infogrames bowiem samo boryka się z kłopotami finansowymi.

Zobacz również:

  • Atari wraca do gry, a raczej do tworzenia gier na PC i konsole
  • Sony zapewnia, że pojawi się większa ilość PS5
  • FIFA 22 demo – kiedy i gdzie pobrać?

Atari, aby nie wypaść z gry, musiało podjąć drastyczne decyzje. Pierwszą z nich i zarazem najważniejszą jest wycofanie się z produkcji gier. Od teraz firma ma zamiar tylko nadzorować tytuły i je wydawać. Pierwsze efekty tych decyzji już widać - seria Test Drive przeszła w ręce Infogrames za 5 milionów dolarów.

Nie wiadomo jeszcze czy ta strategia przyniesie efekty. Na pewno znacząco obniży wydatki firmy. Z drugiej strony, może również pozbawić ją znacznej części zysków. Cóż, czekamy do kolejnego raportu...