Atari w opałach?

O problemach finansowych Atari słyszy się już od dawna. Jest jednak gorzej niż wielu przypuszczało. Już niedługo firma może zostać wykluczona z amerykańskiej elektronicznej giełdy papierów wartościowych - NASDAQ.

Atari w opałach?
Na początku marca koncern otrzymał jedynie ostrzeżenie. Powodem była zbyt niska cena akcji - wynosiła ona wówczas około 77 centów za sztukę.

Atari otrzymało bezwzględne ultimatum - albo poprawi notowania swoich akcji do 1USD i utrzyma je przez dziesięć kolejnych dni, albo zostaną wyciągnięte poważne konsekwencje.

Firma miała sześć miesięcy aby osiągnąć cel. Nie udało się poprawić sytuacji. Ostateczny termin upłynął wczoraj.

Polityka Atari nie przyniosła żadnych efektów, wręcz przeciwnie - ceny akcji wahają się w okolicach 68 centów. W rezultacie wydawcy grozi usunięcie z listy firm notowanych na giełdzie.

Zarząd postanowił w odłożyć wyrok w czasie. Wkrótce ma odbyć się spotkanie z przedstawicielami NASDAQ Listing Qualifications Panel (odpowiedzialnymi za listę firm).

Jakie będą efekty rozmów? Z niecierpliwością czekamy na informację w tej sprawie - w końcu Atari zajmie się wydaniem Test Drive Unlimited, Neverwinter Nights 2, oraz szczególnie przez nas oczekiwanego - Wiedźmina.