Atari wydawcą Wiedźmina w Stanach Zjednoczonych

W zeszłym roku informowaliśmy o podpisaniu umowy pomiędzy Atari a CD Projekt, w sprawie wydania gry Wiedźmin na rynku europejskim. Teraz dowiedzieliśmy się, że zagraniczny kolos zajmie się również wprowadzeniem i promocją rodzimego tytułu w Stanach Zjednoczonych.

Według umowy, Atari zajmie się promocją i dystrybucją Wiedźmina w Ameryce Północnej jesienią 2007 roku. Tytuł będzie wydany w programie Games for Windows, co gwarantuje kompatybilność gry z systemami Windows XP i Windows Vista.

"Wiedźmin jest doskonałą grą, wywołującą olbrzymie zainteresowanie wśród wszystkich graczy, od samego początku procesu produkcji." powiedział Jeremiah Cohn, Menadżer Produktu ze strony Atari, Inc. "Podejmując się dystrybucji Wiedźmina, Atari kontynuuje swoją misję wprowadzania najlepszych tytułów na rynek Ameryki Północnej. Jesteśmy gotowi uczynić z Wiedźmina jedną z najbardziej oczekiwanych gier RPG roku."

Wiedźmin ma zachwycić dramatyczną i nieszablonową fabułą, nowym, innowacyjnym systemem walki oraz niesamowitą technologią, która sprawi, że wirtualny świat nabierze rzeczywistych barw. Fabuła i świat gry bazują na doskonałej prozie Andrzeja Sapkowskiego. Gracz wcieli się w rolę jednego z głównych bohaterów z serii - walczącego z potworami Geralta z Rivii.

Więcej informacji o Wiedźminie znajdziecie na oficjalnej stronie.


Zobacz również