Atari zapowiada Sindbada

Na tegorocznych targach E3, Atari (dawniej Infogrames) zaprezentuje po raz pierwszy wersję demonstracyjną przygodowej gry akcji gry The Sinbad: Legend of the Seven Seas opartej na nadchodzącym filmie z wytwórni DreamWorks.

Fabuła The Sinbad: Legend of the Seven Seas, będzie oparta na historii rozgrywającej się w filmie i jak zapowiadają autorzy dostarczy graczom sporo zajmującej i dynamicznej rozgrywki oprawionej rewelacyjną grafiką. Silnik graficzny gry wykorzystuje technologię procesorów Intel Pentium z Hyper-Threading Technology i tylko użytkownicy posiadający w swoich maszynach takie procesory będą mogli w pełni docenić niesamowite możliwości graficzne gry.

Zadaniem graczy, którzy wcielą się w słynnego awanturnika, będzie odzyskanie legendarnej Księgi Pokoju (Book of Peace) i uratowanie najlepszego przyjaciela Sindbada - Proteusa. Podczas rozgrywki gracze będą musieli pokonać hordy przeciwników o ponadnaturalnych zdolnościach i walczyć w pojedynkę z legendarnymi potworami. W walce z potężny i przeciwnikami Sindbad będzie mógł wykorzystywać specjalne umiejętności jak np. niewidzialność, czy możliwość przywołania małej armii szkieletów, które będą walczyć po jego stronie.

Aby oddać w grze klimat przygody i akcji, jaka będzie udziałem filmu, który zobaczymy już wiosną tego roku, The Sinbad: Legend of the Seven Seas tworzony jest we współpracy z jednym z reżyserów filmu - Patrickiem Gilmorem. Gilmore debiutuje jako reżyser filmowy po dziesięciu latach pracy przy tworzeniu i wydawaniu gier wideo.

Gra zostanie wydana tylko na komputery PC i ukaże się w sklepach prawdopodobnie w październiku, kiedy do sklepów trafi film The Sinbad: Legend of the Seven Seas na DVD i kasetach VHS. Demo gry zostanie zaprezentowane podczas targów E3 odbywających się w dniach 14-16.05. 2003r. w Los Angeles.

Więcej informacji:

http://www.atari.com


Zobacz również