Athlon 64 FX San Diego

Athlon 64 to procesor bardzo oczekiwany. Nadzieja AMD na podreperowanie sytuacji finansowej, nadzieja użytkowników, którzy czekają na kolejny udany procesor, który będzie w stanie stawić czoła konkurencji Intela. AMD dość zaskakująco planuje wprowadzenie Athlonów 64 w wersjach z różnymi podstawkami. Wprowadzi to niechybnie zamieszanie wśród klientów, którzy dodatkowo mogą czuć się nieco zawiedzeni takim obrotem spraw. W końcu jednym z największych atutów procesorów AMD była do tej pory długowieczność i uniwersalność podstawki pasującej zarówno do Duronów oraz Athlonów. Athlon 64 FX San Diego będzie zaawansowaną wersją Athona 64 przystosowaną do współpracy z dwukanałowymi pamięciami DDR.

Athlon 64 FX San Diego

Układ będzie produkowany w technologii 0,09 mikrona z podstawką Socket 939. Wiadomo już że nie będzie kompatybilny z pierwszymi płytami głównymi dla procesorów Athlon 64, które mają podstawkę Socket 940.

Pod koniec pierwszego kwartału przyszłego roku pierwsze testowe wersje San Diego zostaną wyprodukowane w fabryce AMD w Dreźnie. Masowa produkcja ma rozpocząć się w drugim kwartale. Częstotliwości taktowania będą prawdopodobnie rozpoczynały się od 2,6 GHz, a ilość pamięci cache drugiego poziomu będzie wynosiła 1 MB.