Athlon 64 z gitarą Slasha

Hector Ruiz, prezes AMD, poprowadził na Comdeksie prawdziwy show podczas którego ogłoszono nazwę desktopowej wersji 64-bitowego procesora Hammer. Będzie się on nazywał Athlon 64. Prezesowi podczas prezentacji towarzyszyli m.in. szefowie firmy Epic, który pokazał 64-bitową wersję Unreal Tournament 2003 oraz Slash - gitarzysta Guns N’Roses, który na zakończenie zagrał razem z Ruizem (na dwie gitary) przerobiony przebój "Knocking on heaven’s door" (w wersji Comdexowej słowa refrenu to - "AMD is running on sixty-four").

Podczas swojego wystąpienia Ruiz co chwilę zapraszał na scenę przedstawicieli firm, z którymi AMD współpracuje i może pochwalić się znacznymi osiągnięciami. Oczywiście kluczowym produktem, wokół którego koncentrowała się cała uwaga był Athlon 64 i jego serwerowa wersja - Opteron. Pokazano m.in. bazy danych IBM, które pracują z 64-bitowymi procesorami AMD beta wersję serwerowej odmiany 64-bitowego systemu operacyjnego Windows XP oraz serwer Apache 64 opracowany przez firmy Red Hat i Covalent. Ruiz podkreślał, że celem AMD i jednym z największych wyzwań jest przekonanie klientów do zamiany sposobu oceny wydajności procesorów. Kampania rozpoczęta przez zmianę nazewnictwa procesorów Athlon, które w nazwie nie posiadają odznaczeń GHz, ma być kontynuowana w przypadku układów 64-bitowych.

Informacją ważną dla graczy jest fakt, że technologia 64-bitowa mam być według AMD szeroko wspierana przez twórców gier. Jaskółką jest tu pokazany w działaniu Unreal Tournament 2003, który jest już w pełni gotowy do wykorzystania mocy drzemiącej w zapowiadanych układach.