Atlantyda usunięta z Google Earth - pomyłka czy spisek?

Atlantyda to mitologiczna wyspa z niezwykle rozwiniętą cywilizacją, którą pochłonęły wody Atlantyku 9560 lat przed naszą erą. Do tej pory jej położenie było zaznaczone na mapie w programie Google Earth. Do tej pory, bo Atlantyda znów zniknęła - tym razem z przestrzeni wirtualnej.

Atlantyda w Google Earth

Atlantyda według legendy była wyspą, na której kwitła kiedyś zaawansowana cywilizacja, konkurencyjna do starożytnego Egiptu i Grecji. Według Platona wyspa zatonęła jednak w wyniku serii trzęsień ziemi. Od tamtego czasu czasu jest jednym z mitów pobudzających wyobraźnię poszukiwaczy przygód.

Atlantyda zniknęła z mapy Google Earth

Google właśnie usunęło prawdopodobne miejsce położenia Atlantydy z Google Earth - programu, który pokazuje z dużą dokładnością nie tylko lądy, ale także i oceany. W tym od jakiegoś czasu również obiekty znajdujące się pod powierzchnią wody. Google Earth ma obecnie dokładnie sportretowane 15 proc. przestrzeni oceanicznej (sfotografowanej specjalną aparaturą ze statków). Zdjęcia reszty mórz i oceanów pochodzą z satelity.

Zobacz również:

  • Sprawdź najlepsze darmowe oraz przecenione aplikacje na smartfony z Androidem [24.03.2023]

Czy Google ukrywa Atlantydę?

Google twierdzi, że lokalizacja Atlantydy na mapie Google Earth była tylko zwykłą pomyłką, która właśnie została naprawiona. Jednak zwolennicy teorii spiskowych mają na ten temat trochę inne zdanie, uważając że usunięcie Atlantis z Google Earth nie jest przypadkiem.

Komentarz

Ja uważam, że Atlantyda jest po prostu jednym ze “Świętych Graali" w naszej historii świata i dlatego pobudza wyobraźnię wielu ludzi do szukania niezwykłych przyczyn tam, gdzie w istocie mamy do czynienia z prozaicznym przypadkiem.

A jakie Wy macie zdanie na ten temat?