Atlas World of Warcraft już dostępny

Na oficjalnej europejskiej stronie World of Warcraft pojawiła się nowa niespodzianka dla graczy. Dd wczoraj można już korzystać z profesjonalnie przygotowanego atlasu wiedzy o tym najsłynniejszym MMORPG'u świata.

Podobno dzięki atlasowi żaden z graczy nie zagubi się już w świecie WoWa . Autorzy twierdzą, że nikt nie pozostanie osamotniony w poszukiwaniu trenera swojej profesji czy człowieka odpowiedzialnego za "komunikację masową" (tzw. flying mastera).

Co takiego Atlas Online ma nam do zaoferowania? Po pierwsze zawiera dokładne mapy ze skrupulatnie naniesionymi poziomami, jakie musi osiągnąć gracz by poradzić sobie w danej krainie. Jest to dosyć przydatna opcja, szczególnie w przypadku gdy gracz skompletuje już wszystkie zadania w jednym miejscu i zastanawia się co robić dalej.

Po wybraniu odpowiedniej opcji, na mapie możemy zobaczyć również rozmieszczenie trenerów naszej profesji. To ponownie pomaga zaoszczędzić nam sporo czasu. Dostępne są już również opcje pokazujące położenie NPCów zajmujących się wynajmem transportu powietrznego i morskiego.

Bardzo ciekawą nowinką są też szczegółowe informacje na temat instanców oraz raidów. Po najechaniu na odpowiedni na mapie pokazują nam się wszystkie szczegóły niezbędne do podjęcia decyzji o tym czy gracze ze swoją postacią powinni się tam pojawić (nazwa, wymagany poziom).

Oczywiście można chwilę ponarzekać. Atlas, choć profesjonalnie przygotowany, na razie wygląda na... Niedokończony. Brakuje kilku nazw, mogłoby się wyświetlać więcej szczegółów itd. Poczekajmy jednak jakiś czas. Znając politykę Blizzarda, błędy te będą na bieżąco poprawiane.


Zobacz również