Atom 330 w sprzedaży

Intel ogłosił, że dwurdzeniowy procesor Atom 330 trafił już do sklepów. Firma jednocześnie zapowiedziała, że w przyszłym roku na rynek trafią następne układy z tej linii.

Atom 330 taktowany jest zegarem 1,6 Ghz. Chip jest wspierany przez technologię HyperThreading co powoduje, że CPU ma aż cztery wirtualne procesory. Nowy Atom został również wyposażony w 512 KB pamięci cache L2 na każdy rdzeń (1 MB łącznie). Całość pracuje z szyną FSB 533 MHz. Współczynnik TDP wynosi 8W.

Warto dodać, że układ trafił do sklepów razem z odświeżoną wersją płyty głównej D945GCLF2. Nowy model jest technologicznie zbliżony do D945GCLF, z tym, że oferuje dodatkowo dwa gigabitowe kontrolery sieci Ethernet oraz 6-kanałową kartę dźwiękową obsługującą High Definition Audio. Układ posiada jeden slot DIMM na pamięć oraz jedno złącze PCI. Co ważne, pozbawiony jest wyjścia DVI (dostępne jest tylko S-Video).

Cena Atoma 330 wynosi około 30 dolarów w wersji hurtowej. Cena w polskich sklepach internetowych wynosi obecnie około 280 złotych brutto.


Zobacz również