Atramentowa premiera

Firma Xerox Europe wprowadziła do sprzedaży nową serię drukarek atramentowych przeznaczonych na rynek konsumencki.

Firma Xerox Europe wprowadziła do sprzedaży nową serię drukarek atramentowych przeznaczonych na rynek konsumencki.

Jak zapewnia producent, są one atrakcyjne cenowo, ekonomiczne i przede wszystkim bardzo szybkie. W drukarkach M750 i M760 firma Xerox zastosowała opatentowaną technologię eXpress, umożliwiającą szybsze drukowanie. W urządzeniach z serii M głowica z tuszem "wypluwa" atrament, poruszając się w obie strony, nie traci więc czasu na powrót do początku wiersza. Xerox utrzymuje, że dzięki technologii eXpress nowe drukarki będą o około 50 procent szybsze od urządzeń podobnej klasy oferowanych przez konkurencję.

Atramentowa premiera
Ekonomiczność druku ma natomiast zapewniać inteligentny system zarządzania kolorami Inklogic oraz zastosowanie osobnych zbiorników z atramentem do każdego z kolorów. Rozwiązania konstrukcyjne zastosowane w modelach M750 i M760 mają zwiększyć oszczędność atramentu o 20 procent w porównaniu do innych drukarek dostępnych na rynku. Sugerowana cena modelu M750 wynosi 549 złotych netto, natomiast M760 kosztować będzie 699 złotych netto.

Firma Xerox oświadczyła, że seria M jest pierwszą z czterech rodzin drukarek atramentowych opracowanych po zawarciu sojuszu SOHO Printing Alliance, w którym uczestniczą firmy Sharp i Fuji Xerox. Wprowadzenie nowych produktów jest kontynuacją przyjętej przez Xerox strategii, zorientowanej na szybkie uzyskanie znaczącej pozycji na rynku drukarek atramentowych. Producent nie ukrywa również, że jego działania są wyzwaniem dla konkurentów, takich jak Hewlett-Packard.