Atramentowa premiera

Na początku przyszłego miesiąca na polskim rynku będą już dostępne najnowsze drukarki atramentowe firmy Xerox.

Firma Xerox Europe poinformowała o wprowadzeniu do sprzedaży nowej serii drukarek atramentowych przeznaczonych na rynek konsumencki. Jak zapewnia producent, nowe urządzenia będą atrakcyjne cenowo, ekonomiczne i przede wszystkim bardzo szybkie. W drukarkach M750 i M760 firma Xerox zastosowała opatentowaną technologię eXpress, umożliwiającą szybsze drukowanie. W urządzeniach z serii M głowica z tuszem "wypluwa" atrament, poruszając się w obie strony, nie traci więc czasu na powrót do początku wiersza. Xerox utrzymuje, iż dzięki technologii eXpress nowe drukarki będą o około 50% szybsze od podobnej klasy urządzeń oferowanych przez konkurencję.

Ekonomiczność druku ma natomiast zapewniać inteligentny system zarządzania kolorami Inklogic oraz fakt zastosowanie pojedynczych zbiorników z atramentem do każdego z kolorów. Rozwiązania konstrukcyjne zastosowane w modelach M750 i M760 mają zwiększyć oszczędność atramentu o 20% (w stosunku do innych drukarek dostępnych na rynku). Nowe drukarki są już przesyłane do dystrybutorów i powinny się znaleźć w sprzedaży na początku sierpnia. Sugerowana cena modelu M750 wynosi 549 złotych netto, natomiast M760 kosztować będzie 699 złotych netto.

Firma Xerox oświadczyła, że seria M jest pierwszą z czterech rodzin drukarek atramentowych opracowanych po zawarciu sojuszu SOHO Printing Alliance, w którym uczestniczą firmy Sharp i Fuji Xerox. Wprowadzenie nowych produktów jest kontynuacją przyjętej przez Xerox strategii, zorientowanej na szybkie uzyskanie znaczącej pozycji na rynku drukarek atramentowych. Producent nie ukrywa również, że jego działania są wyzwaniem dla konkurentów, takich jak Hewlett-Packard.


Zobacz również