Atramentowa seria Z drukarek Lexmark

Lexmark wprowadził do oferty nową serię kolorowych drukarek atramentowych o nazwie Z.

Lexmark wprowadził do oferty nową serię kolorowych drukarek atramentowych o nazwie Z.

W skład nowej linii produktów weszły następujące modele: Z33, Z43 i Z 53.

We wszystkich urządzeniach zainstalowano opracowane przez firmę Lexmark głowice drukujące w nowej technologii, zapewniającej według producenta fotograficzną rozdzielczość 2400 na 1200 dpi. Głowice zastosowane w drukarkach serii Z z powodu ich miniaturowych rozmiarów zostały zintegrowane z pojemnikami na atrament, co powinno przyczynić się do utrzymania stałej jakości wydruków przez cały okres eksploatacji drukarki. Każda głowica posiada 192 wycinane laserowo dysze, dozujące małe krople atramentu - o objętości ok 7 pikolitrów, dzięki czemu wydruki powinny charakteryzować się dobrą ostrością i wysoką detalicznością.

Urządzenia wyposażono w opatentowany przez firmę Lexmark system podawania papieru AccuFeed, oparty na rozwiązaniach zastosowanych w profesjonalnych drukarkach laserowych firmy. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko zacinania papieru i jego nieprawidłowego podawania. Dodatkowo AccuFeed umożliwia wybór nośnika spośród szerokiej gamy materiałów, takich jak koperty, folie, wizytówki, naklejki i papier transferowy.

Zobacz również:

  • Najlepsze drukarki laserowe do domu i małego biura 2023. Przegląd najciekawszych modeli
  • Przegląd drukarek fotograficznych 2023 - jaką drukarkę do zdjęć wybrać?

Drukarki serii Z są zgodne z systemami operacyjnymi Windows, Mac i Linux (oprócz modelu Z43, który nie współpracuje z systemem Linux)

Ciekawą funkcją są opracowane prze firmę tablice kolorów instalowane automatycznie w zależności od regionu (kraju) w którym drukarka jest używana. Dzięki tym tablicom tonacja wydruków odpowiada preferencjom lokalnych użytkowników.

Parametry techniczne:

Lexmark Z53 Color Jetprinter

Przeznaczona dla użytkownika pracującego w małym biurze lub w domu, drukarka Lexmark Z53 zapewnia dużą szybkość drukowania, do 16 str./min. w trybie monochromatycznym i 8 str./min. w kolorze. Rozdzielczość to 2400 na 1200 dpi. Trwałość mechanizmu drukującego oszacowano na ok. 60 000 stron. Połączenie z komputerem może zostać zrealizowane poprzez port równoległy lub USB. Pozostałe funkcje to: możliwość druku dwustronnego i umieszczania na jednej stronie obrazów wielu stron (do 16 obrazów na stronie A4) oraz druku w formacie plakatowym i broszurowym.

sugerowana cena detaliczna: 649 PLN brutto

Lexmark Z43 Color Jetprinter

Z43 zaprojektowana została dla entuzjastów fotografii cyfrowej, oferując rozdzielczość 2400 na 1200 dpi i szybkość drukowania do 12 str./min. w trybie monochromatycznym i 6 str./min. w kolorze. Z43 oferuje możliwość podłączenia poprzez port równoległy lub USB oraz profesjonalne opcje wykończeniowe. Do drukarki dołączono dysk CD "Print Gallery", zawierający ponad 100 wysokiej jakości reprodukcji arcydzieł najsłynniejszych artystów świata, eksponowanych w najbardziej znanych muzeach.

sugerowana cena detaliczna: 479 PLN brutto

Lexmark Z33 Color Jetprinter

Przeznaczona do codziennych zastosowań domowych. Zapewnia możliwość drukowania z rozdzielczością 2400 na 1200 dpi na wszystkich rodzajach papieru. Wykorzystuje nowy, pigmentowy atrament, dając wyraźne i szybkoschnące wydruki monochromatyczne odporne na wilgoć i rozmazywanie. Z33 drukuje z szybkością 9 str./min. w trybie monochromatycznym i 5 str./min w kolorze i może być podłączana poprzez port USB.

Z33

sugerowana cena detaliczna: 389 PLN brutto

Więcej informacji:

PrintMark Polska Sp. Z o.o.

Biuro w Krakowie

ul. J. Conrada 51

31-357 Kraków

Tel: (0 12) 290-14-00

fax: (0 12) 290-14-04

e-mail: [email protected]

http://www.lexmark.com.pl