Atramentowy konkurent

Firma Sharp z premierą trzech nowych urządzeń oficjalnie wchodzi na rynek drukarek atramentowych.

Na rynku kolorowych drukarek atramentowych wkrótce pojawią się pierwsze urządzenia pod marką Sharp. Pierwszymi atramentówkami tego japońskiego producenta będą drukarki: AJ-1800 i AJ-2000. Oba modele są wyposażone w oddzielne zbiorniczki z atramentem dla każdego koloru i umożliwiają drukowanie dokumentów w rozdzielczości 1200 x 1200 dpi. Urządzenia są zgodne zarówno z komputerami PC, jak i Macintosh. Producent utrzymuje, iż drukarka AJ-1800, zaprojektowana z myślą o użytkownikach domowych, w ciągu minuty drukuje 6 stron w kolorze lub 10 stron z użyciem jedynie czarnego atramentu. Model AJ-2000 - przeznaczony dla small-businessu - jest szybszy i może wyprodukować odpowiednio: 8 i 12 stron na minutę.

Sharp zaprezentuje również wielofunkcyjne urządzenie AJ-6010. Oprócz drukowania (z taką samą szybkością, jak AJ-2000) jego użytkownicy będą mogli również kopiować i skanować dokumenty. Wraz z tym modelem będzie dostarczany pakiet SharpDesk, umożliwiający zarządzanie dokumentami. Do wszystkich tych drukarek producent dołącza oprogramowanie do obróbki grafiki - PhotoSuite. AJ-1800 i AJ-2000 będą dostępne w październiku, wielofunkcyjny AJ-6010 natomiast trafi do sprzedaży przed końcem tego roku. Nie ujawniono na razie cen nowych modeli.

Drukarki wykorzystują technologię Advanced Ink Management, dbającą o ekonomiczne dozowanie atramentu. Przedstawiciele Sharpa zapewniają, iż dzięki jej zastosowaniu udało się obniżyć zużycie atramentu i zwiększyć szybkość wydruków aż o 37%.

Firma Sharp postanowiła rozpocząć produkcję drukarek atramentowych po przeanalizowaniu prognoz dotyczących popytu na te urządzenia. Zgodnie z przewidywaniami IDC (International Data Corporation) sprzedaż drukarek atramentowych będzie się zwiększała rocznie o ok. 15%. W ubiegłym roku nabywców znalazło ponad 19 mln atramentówek.

Więcej informacji:

www.sharp-usa.com/


Zobacz również