Audi A4 w iPhone'ie

Użytkownicy iPhone'a - od wczoraj w tym gronie znaleźli się również klienci polskich operatorów komórkowych - mogą już pobrać z serwisu App Store nową, darmową grę - Audi A4 Driving Challenge. Jej autorem jest koncern Audi, zaś zadaniem - promowanie nowego modelu A4.

Gra nie jest specjalnie skomplikowana i zaawansowana - gracz ma do dyspozycji pięć torów wyścigowych, na których może wykonywać po trzy okrążenia. Do sterowania kierunkowego służy akcelerometr, w który wyposażony jest iPhone, zaś do kontrolowania gazu i hamulca - wyświetlone na ekranie przyciski. Po każdym wyścigu prezentowane są szczegółowe statystyki kierowcy.

Jak już wspomnieliśmy, gra nie jest specjalnie skomplikowana - jest jednak godna zainteresowania z uwagi na fakt, iż Audi jest pierwszym producentem samochodów, który postanowił w ten sposób promować się wśród użytkowników iPhone'a. Firma uznała najwyraźniej, że osoby, które kupiły najnowszy gadżet Apple'a są także potencjalnymi nabywcami jej aut. Gra to zresztą nie wszystko - Audi przygotowała także specjalny serwis dla użytkowników iPhone'ów, w którym znaleźć można specjalne klipy promocyjne, tapety czy informacje o autach oraz dealerach.

Więcej informacji o iPhone'ie znaleźć można w tekście "Recenzja: czy warto kupić iPhone 3G? Wady i zalety najmłodszego dziecka Apple".


Zobacz również