Audi TT i wirtualny kokpit Nvidii "dla graczy"

Wirtualny kokpit w Audi TT, który bazuje na technologii Nvidii, prezentuje się świetnie.

W Audi TT 2016 zastosowano wirtualny kokpit bazujący na technologii Nvidii, konkretnie module przetwarzania obrazu (VCM) korzystającym z czterordzeniowego układu Tegra 3 SoC i "napędzającym" 12,3-calowy wyświetlacz TFT o rozdzielczości 1440 x 540 pikseli. Rozwiązanie to zapewnia, że właściciel samochodu zamiast tradycyjnych zegarów otrzymuje do dyspozycji niesamowicie prezentujący się zestaw cyfrowych zegarów i ekranów (np. mapa nawigacji). Warto też zaznaczyć, że obraz wyświetlany jest z prędkością 60 klatek na sekundę, czyli taką jak zazwyczaj przy grach PC.

Audi TT i wirtualny kokpit Nvidii "dla graczy"

Na zdjęciu widać tył wirtualnego kokpitu Audi TT 2016. Obok leży moduł przetwarzania obrazu Nvidii.

System korzysta z dwóch modułów VCM, z których jeden dedykowany jest nawigacji. Możliwe jest ustawienie różnych wersji trybów wyświetlania "classic" i "Infotainment". W pierwszym zegary są duże, natomiast w drugim znacznie mniejsze:

Audi TT i wirtualny kokpit Nvidii "dla graczy"

Audi TT: wirtualny kokpit w trybie klasycznym. Po bokach wkaźniki w rozmiarze zbliżonym do analogowych, w środku mapa.

Audi TT i wirtualny kokpit Nvidii "dla graczy"

Audi TT: wirtualny kokpit w trybie „Infotainment” mającym prezentować przede wszystkim nawigację. Wskaźniki są znacznie mniejsze niż w przypadku trybu klasycznego.

Co istotne, podobnie jak w przypadku komputera PC wirtualny kokpit pozwala na sprzętowy upgrade, czyli wymianę modułów VCM na nowsze. Właściciel Audi TT (i nie tylko, ponieważ wiemy już, że wirtualny kokpit trafi też do modeli R8, A4 i Q7) nie będzie więc skazany za kilka lat na korzystanie z nieco przestarzałej technologii.

Zobacz również:

  • The Last of Us Part I - sprawdziłem wersje na PC! Nie do tego przyzwyczaiło nas Sony

Zainteresowanych wirtualnym kokpitem w Audi TT zachęcam do obejrzenia galerii.