Audiobook na podstawie Twittera

Neil Gaiman, znany pisarz science fiction postanowił nagrać audiobooka. Wykorzysta w nim tweety, czyli wpisy pochodzące z Twittera. W eksperymencie, który rozpocznie się dzisiaj, może wziąć udział każdy.

Jak donosi Cnet.com, Neil Gaiman, angielski pisarz, scenarzysta i twórca nowoczesnego komiksu postanowił wykorzystać Twittera przy tworzeniu audiobooka. Jego treść będą tworzyć wpisy użytkowników tego serwisu mikroblogowego. Eksperyment rozpoczyna się dzisiaj, a zainicjuje go pierwsze zdanie wpisane przez Gaimana. Resztę dopiszą użytkownicy Twittera.

W tworzeniu interaktywnej historii udział może wziąć każdy, kto korzysta z Twittera. Wystarczy, że wyśle swoją propozycję według schematu

@BBCAA wpis #bbcawdio

Postępy w tworzeniu treści audiobooka będzie można śledzić na Twiterze odwiedzając kanał #bbcawdio.

Prace nad ostateczną wersją historii opowiedzianej przez blogerów rozpoczną się, gdy zebranych zostanie około 1000 wpisów. Następnie zostanie nagrany audiobook, który będzie można bezpłatnie pobrać ze strony BBC Audiobooks America.

Neil Gaiman prócz pisania książek i scenariuszy jest bardzo aktywny w internecie. Prowadzi blog (tłumaczony na język polski), korzysta także z Twittera. Jego wpisy obserwuje już ponad 1,2 mln. osób.