Audycja radiowa pod Linuksem

Internet DJ Console 0.6.11 to kolejna już wersja popularnego narzędzia do tworzenia własnych radiowych audycji internetowych. Prosta obsługa, graficzny interfejs (pod GTK+) i wiele praktycznych funkcji sprawiają, że jest to program przydatny nawet do celów komercjalnych.

Audycja radiowa pod Linuksem

Internet DJ Console

Internet DJ Console pozwala na założenie własnego radia internetowego. Wykorzystuje w tym celu JACK audio connection kit. Dzięki funkcjonalnemu graficznemu interfejsowi użytkownik ma pod ręka wszystkie opcje, które są mu potrzebne. Aplikacja posiada dwa niezależne od siebie odtwarzacze audio, dzięki czemu możliwy jest efekt "crossfade", czyli płynnego przechodzenie między jednym utworem a drugim. Każdy z nich posiada dwa kanały, jeden przeznaczony tylko dla użytkownika, a drugi dla słuchaczy w Internecie. Pozwala to na odsłuchanie utworów czekających w kolejce bez potrzeby włączania dodatkowych aplikacji.

Narzędzie posiada podstawowe funkcje, takie jak kontrola próbkowania dźwieku, ustawienia głośności, czy bramka szumów dla wejścia mikrofonowego. Wspiera także listy odtwarzania M3U. Na bieżąco wyświetlany jest również poziom sygnału.

Aplikacja obsługuje dodatkowo kanał IRC, wykorzystywany do przekazu przypisów ścieżek i wejście AUX dla wszystkich narzędzi audio kompatybilnych z JACK.

Pobierz plik

W wersji 0.6.11 zostało dodane do list utworów okno popup zawierające informacje o obecnie odtwarzanej ścieżce oraz naprawiono błędy związane z obsługa tagów ID3 w programie Xine. Więcej informacji można uzyskać na stronie domowej aplikacji.