Audyssey Low Frequency Containment (LFC) - technologia, która oswoi twój subwoofer

Pewnie często chcecie obejrzeć na swoim kinie domowym dobry film późnym wieczorem lub w nocy. Ale nie możecie..., bo zaraz pojawią się sąsiedzi, którzy ze względu na hałas, będą dobijać się do drzwi. Firma Audyssey opracowała właśnie technologię, która rozwiązałaby problem nadmiernego hałasu i pozwoliłaby oglądać filmy bez niepokojenia sąsiadów.


Audyssey Low Frequency Containment (LFC) - technologia, która oswoi twój subwoofer

Audyssey LFC

Kto nie kocha porządnego basu?

Pewnie kochacie solidny, głęboki bas, ale wasi sąsiedzi tego uczucia z pewnością nie podzielają, bo to właśnie niskie tony hałasują najbardziej. Z wysokimi tonami z reguły nie ma problemu, gdyż zazwyczaj zatrzymują się na ścianach. Niestety niskie tony wręcz przeciwnie.

- W trakcie lat ewolucji kina domowego, subwoofer stał się fundamentem doznania filmowego. Ale dla każdej osoby znajdującej się w pomieszczeniu obok to ogromna uciążliwość - słusznie zauważył Chris Kyriakakis z firmy Audyssey.

Audyssey LFC zniweluje niskie tony z subwoofera

Teraz Audyssey znalazł rozwiązanie tego problemu - technologia Low Frequency Containment - w skrócie LFC - ma za zadanie pochłaniać część niskich częstotliwości i powstrzymać je od przenikania przez ściany. Jak to działa? LFC działa jak filtr, który identyfikuje i redukuje poziom tych częstotliwości, a jednocześnie dba o to, by widz w pokoju mógł cieszyć się pełną mocą basu.

- Niezwykle trudnym zadaniem jest izolacja akustyczna pokoju (…). Zbadaliśmy, w jaki sposób fale basowe wchodzą w interakcję z materiałami w ścianach i stworzyliśmy taką technologię, która rozwiązuje ten problem u samego źródła - wyjaśnił Kyriakakis.

Audyssey LFC ma pojawić się w amplitunerach już we wrześniu 2011 roku.

Audyssey LFC ułatwi życie miłośnikom kina domowego

Jeżeli to działa tak dobrze jak zapowiadają specjaliści z Audyssey, to będzie znacząca zmiana i powód do wymiany amplitunera na nowy. Najprzyjemniej przecież ogląda się w film w wieczorem lub w nocy, kiedy jest ciemno, ale wtedy niestety jeżeli mieszkamy w bloku z dźwiękiem nie poszalejemy. LFC daje szansę na większe cieszenie się naszym kinem domowym bez obawy o reakcje sąsiadów. Na takie rozwiązanie od dawna czekało wielu miłośników kina domowego.

Źródło: Electronic House