Aukcje po francusku

Ebay rozszerza swoją działalność poprzez otwarcie francuskiej wersji serwisu.

Znany serwis aukcyjny Ebay otworzył we Francji kolejną lokalną wersję swojego serwisu. Jak twierdzą przedstawiciele firmy, portal www.ebayfrance.com/ ma za zadanie zdobyć znaczący udział w rynku i nadrobić spóźnienia w stosunku do konkurencji firmy. Mimo że twórca i właściciel Ebay Inc, Pierre Omidyar, urodził się we Francji, lokalna wersja serwisu dopiero teraz pojawia się na tym rynku. Konkurencyjne serwisy, takie jak działający już 2 lata iBazar Group czy obecny od 3 lat QXL, ustabilizowały już swą pozycję we Francji i na innych europejskich rynkach.

Dziwić może fakt, że francuska domena serwisu różni się od innych adresów lokalizowanych wersji portalu. EBay w wersji angielskiej jest dostępny po adresem www.ebay.co.uk/, a niemiecki na www.ebay.ge/. Francuski Ebay ma jednak inną domenę niż "ebay.fr", gdyż domenę tę już jakiś czas temu zarejestrował i wykupił Mark Piquemal, prezes konkurencyjnej firmy iBazar Group. Mimo iż francuskie prawo gwarantuje ochronę praw do marki, a tym samym przynależności odpowiedniej, przepisy te trudno jest egzekwować. Przedstawiciele AFNIC odpowiadającej za rejestrowanie domen we Francji nie skomentowali zaistniałej sytuacji.

Jak podali przedstawiciele Ebay, francuska wersja strony będzie dostosowana do gustów i preferencji lokalnych użytkowników. Będą takie kategorie, jak komiksy z Tintinem czy monety Napoleońskie. Ceny będą podawane we frankach francuskich, a cały interfejs będzie przygotowany we francuskiej wersji językowej. Jednakże opisy przedmiotów oferowanych przez anglojęzycznych użytkowników nie będą tłumaczone.


Zobacz również