Aukcje za pieniądze

Yahoo! od 10 stycznia br. wprowadza niewielkie opłaty za korzystanie z serwisu aukcyjnego.

Serwis Yahoo! poinformował, iż od 10 stycznia 2001 r. wprowadza niewielkie opłaty za korzystanie z systemu aukcyjnego. Osoby zainteresowane wystawieniem produktów na sprzedaż będą musiały wnosić opłaty zależne od wartości danego towaru jednak nie będą one większe niż 2,25 USD. Pieniądze te mają być przeznaczone na zwiększenie wydajności i usprawnienie działania serwisu aukcyjnego.

Ponadto zostanie wprowadzony nowy system monitorowania treści, blokujący możliwość wystawiania na sprzedaż przedmiotów związanych z rasizmem czy nazizmem. Yahoo! Wdraża ten system w wyniku nacisku francuskich i niemieckich sądów, które zobowiązały serwis do zablokowania możliwości nabywania wystawianych na aukcjach pamiątek po hitlerowcach czy ruchach typu Ku Klux Klan przez mieszkańców tych państw.

Zobacz również:

  • Tajemnica popularności TikToka i związane z nim zagrożenia
  • test2speed.com pozwala przetestować szybkość strony WWW
  • 30. finał WOŚP - sprawdź najciekawsze aukcje Allegro!

W oświadczeniu przedstawiciele portalu poinformowali: "System będzie się składał ze specjalnej wyszukiwarki, umożliwiającej automatyczne odnajdywanie zakazanych ofert według słów kluczowych". Ponadto ekipa specjalistów będzie wyrywkowo przeglądała witryny.

Więcej informacji: www.yahoo.com