Aurox BIP Server - linux dla ludu

Już za kilka dni odbędzie się premiera nowego produktu twórców polskiej wersji systemu Aurox Linux. Aurox BIP Server będzię dystrybucją przeznaczoną do szybkiego i prostego stawiania w sieci serwerów z Biuletynem Informacji Publicznej (tzw. BIPów). Obowiązek udostępniania tego typu serwerów spoczywa na podmiotach wykonujących zadania publiczne.

Ustawa z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej nakłada na podmioty wykonujące zadania publiczne obowiązek przygotowania i udostępniania Biuletynu Informacji Publicznej na stronach internetowych. Wychodząc naprzeciw potrzebom, Aurox Sp. z o.o. stworzyła Aurox BIP Server, specjalistyczną dystrybucję Linuksa, opartą na systemie Aurox Linux, umożliwiającą uruchomienie Biuletynu Informacji Publicznej.

System Aurox BIP jest darmowy, nie wymaga żadnych opłat z tytułu użytkowania, można go swobodnie redystrybuować i wedle zapewnień twórców będzie spełniał wszystkie wymagania wymienione w Rozporządzeniu MSWiA z dnia 17 maja 2002 r. w sprawie Biuletynu Informacji Publicznej. Przygotowana została także oferta szkoleń i pomocy technicznej dla zainteresowanych instytucji. Po instalacji Aurox BIP Serwera otrzymujemy kompletny system operacyjny, wszystkie potrzebne narzędzia i programy oraz gotowy serwis internetowy. Premiera systemu Aurox BIP Server odbędzie się 25 października podczas konferencji Informatyka w Administracji w Warszawie.

Zobacz również:

  • Najlepsze darmowe sieci VPN 2023. Czy naprawdę warto płacić za VPN?

Więcej informacji: http://www.aurox.org