Aurox Linux powraca

Na polskim rynku pojawiła się kolejna wersja systemu Aurox Linux 9.1. Aurox Linux to darmowy system operacyjny (oparty na licencji GPL), przeznaczony dla komputerów klasy PC. Oprogramowanie zawarte w dystrybucji pozwala używać Auroksa w domu, biurze oraz jako serwera.

Aurox Linux powraca

Aurox Linux 9.1 jest uaktualnioną wersją bezpłatnej polskojęzycznej dystrybucji. Dystrybucja umieszczona jest na 7 płytach CD: pakiety binarne na płytach 1-4, źródła 4-7, płyta nr 4 dodatkowo zawiera pakiety binarne, źródła oraz dodatki (m.in. narzędzia do podziału dysku, sterowniki do kart nVidia, wtyczki flash oraz j2re - Java 2 Runtime Environment).

Do standardowej instalacji pełnego systemu wystarczą pierwsze cztery płyty CD. System dostępny jest w pięciu wersjach językowych: polskiej, czeskiej, niemieckiej, francuskiej i hiszpańskiej. Aurox jest w pełni kompatybilny z dystrybucją Red Hat Linux. Po zainstalowaniu, system ma skonfigurowaną obsługę multimediów - w pakiecie znajdziemy programy do odtwarzania plików multimedialnych (filmy VideoCD, DVD i pliki wideo, muzyka w formacie MP3). Nie zabraknie też zestawu programów edukacyjnych - znalazł się w nim m.in. bardzo ciekawy program poświęcony astronomii – Celestia. Dodatkowo w pakiecie znajdują się aplikacje wspierające prace biurowe (np. popularny pakiet OpenOffice w wersji 1.0.2). Aurox może być używany jako serwer lub system kliencki. System można także zainstalować na komputerach przenośnych.

Szczegółowe informacje na temat dystrybucji znajdziemy na stronie: http://www.aurox.org