Auslogics Disk Defrag - sposób na łatwą defragmentację dysku

Częste zapisywanie i kasowanie plików oraz instalacja i usuwanie programów powodują fragmentację danych na dysku. Auslogics Disk Defrag uporządkuje je i przyspieszy działanie systemu.

Auslogics Disk Defrag - sposób na łatwą defragmentację dysku

Auslogics Disk Defrag służy do defragmentacji dysków twardych. Poprawia wydajność systemu, przyspiesza jego start i zamykanie, zmniejsza ryzyko awarii. Optymalizacja procesu oraz odpowiednie funkcje powodują, że porządkowanie zostało skrócone do minimum, jest szybkie i wydajnie.

Twardy dysk to najwolniejsze urządzenie w komputerze. Ruchome mechaniczne części powodują, że dostęp do zapisanych nich danych jest wolny a ryzyko awarii urządzenia większe niż innych podzespołów. Aby zminimalizować możliwość wystąpienia problemów warto porządkować zapisane na nośnikach pliki, które w trakcie użytkowania komputera dzielone są na fragmenty i rozrzucane po ich powierzchni (fragmentacja).

Disk Defrag ma wbudowany harmonogram pozwalający uruchamiać program w najbardziej dogodnym dla użytkownika momencie i wyłączyć komputer po jego zakończeniu. Umożliwia zablokowanie defragmentacji dysków SSD (nie powinno się jej na nich przeprowadzać), wyłączenie z operacji niektórych plików i katalogów a nawet defragmentację pojedynczych obiektów zapisanych na nośniku.

Program jest zgodny z usługą VSS. Przed uruchomieniem porządkowania automatycznie usuwane są niepotrzebne dane tymczasowe. Wbudowane opcje pozwalają ułożyć pliki systemowe na początku dysku, dzięki czemu Windows powinien startować szybciej. Jeżeli pojedynczy plik zajmuje dużo miejsca (na przykład film) można pominąć jego porządkowanie. Trwa ono długo i z reguły nie przynosi poprawy wydajności.

Auslogics Disk Defrag jest darmowy i dostępny w polskiej wersji językowej, ale tłumaczenie nie jest kompletne i zawiera błędy.

Pobierz program: Auslogics Disk Defrag