Australijskie wojsko kusi grami online

Australijski Departament Obrony uruchomił specjalną stronę z grami online. Wszystkie dostępne w serwisie tytuły są ściśle związane z tematyką wojenną. Ich celem jest przyciągnięcie jak największej liczby potencjalnych rekrutów.

Pomysł rekrutacji nowych pracowników poprzez gry komputerowe nie jest nowy. Całkiem niedawno pisaliśmy o podobnej inicjatywie ze strony policji z Vancouver.

Trudno też zapomnieć o amerykańskiej akcji z roku 2002 (sprawa gry America's Army). Co ciekawe, również tym razem sprawa dotyczy jednostek zmilitaryzowanych.

Dyrektor Departamentu Obrony, Simon Gould, twierdzi że strona powstała w odpowiedzi na rosnące zainteresowanie grami online. Australijskie wojsko chce dzięki niej przyciągnąć uwagę młodych ludzi.

Ponoć gry udostępnione w serwisie są "naprawdę dobrej jakości". Według zapowiedzi Departamentu mają to być proste, wciągające tytuły o tematyce wojennej. Znajdziemy tam między innymi takie produkcje jak Extreme Battleships oraz Supreme Air Combat.

Co ciekawe, obie gry dostępne były już wcześniej, na innych serwisach. Wiadomo, że cieszyły się wśród graczy ogromną popularnością. Pierwsza w ciągu niecałego roku zanotowała 1,030,379 odsłon. Supreme Air Combat, od marca 2007 roku, uruchamiane było około 317 tysięcy razy.

Serwis wystartował 16 lipca. Zainteresowanych odsyłam do oficjalnej strony.