Austriacka komórka dla starszych użytkowników

Austriacka firma Emporia jest autorem telefonu komórkowego Life, powstałego z myślą o osobach starszych. To proste urządzenie jest naprawdę telefonem, a nie multimedialnym gadżetem wyposażonym w aparat fotograficzny, polifoniczne dzwonki czy gry. Zamiast tego znajdziemy w nim wydajny głośnik oraz duże klawisze i wyświetlacz.

Emporia Life

Emporia Life

Life pozwala jedynie na dzwonienie, wysyłanie SMS-ów i zarządzanie książką telefoniczną. Można go skonfigurować tak, by obsługiwał do pięciu numerów telefonów alarmowych. Na obudowie znajduje się duży czerwony przycisk, który natychmiast połączy właściciela telefonu z jednym ze zdefiniowanych numerów alarmowych. Jeśli właściciel wcześniej przygotuje i zachowa odpowiedni tekst, na wybrany numer zostanie też wysłana alarmowa informacja.

Telefon wyposażono w podświetlany na pomarańczowo monochromatyczny wyświetlacz o przekątnej 2,7 cala. Jego kolor wybrano tak, by był łatwy do odczytania dla osób z coraz bardziej pogarszającym się wzrokiem. Głośność słuchawki oraz dzwonka można ustawić tak, że będą słyszalne nawet dla osób, które mają problemy ze słuchem. Urządzenie korzysta też z bardzo mocnych wibracji, które pomogą starszej osobie zorientować się o tym, że ktoś do niej dzwoni.

Cena urządzenia oraz daty wprowadzenia go na rynek na razie nie podano.