Austriacka witryna IFPI pod ostrzałem

Jak informują dziennikarze magazynu Heise.de, nieznani sprawcy włamali się w ostatnich dniach na witrynę internetową austriackiego oddziału Międzynarodowej Federacji Przemysłu Fonograficznego (IFPI) i zmodyfikowali jej treść.

Wskutek ataku przeprowadzonego na witrynę internetową austriackiego oddziału IFPI, lekko zmodyfikowana została zawartość jednego z raportów dotyczących sprzedaży cyfrowej muzyki w Sieci - "Digital Music Report 2005". Wprowadzone zmiany zostały jednak szybko wykryte przez przedstawicieli IFPI i usunięte ze strony. Jak potwierdza Thomas Boehm, rzecznik austriackiego IFPI, zmieniony tekst raportu był na pewno wynikiem ataku hakerów.

Obecnie witryna http://www.ifpi.at jest niedostępna - następuje przekierowanie na główną stronę organizacji: http://www.ifpi.org . Jak twierdzą przedstawiciele International Federation of Phonographic Industry, atak mógł być spowodowany nasilającą się akcją przeciwko piratom, rozpoczętą w październiku 2004 roku, w wyniku której już ponad 100 osobom zostały postawione oficjalne zarzuty łamania praw autorskich.


Zobacz również