Austriackie chłodzenie CPU

W ofercie austriackiej firmy Noctua pojawił się nowy zestaw do chłodzenia CPU - NH-U9B. Korzystający z wentylatora NF-B9 cooler to następca modelu NH-U9F.

Noctua NH-U9B przeznaczony jest do współpracy z procesorami AMD (Socket AMD AM2 & AM2+) oraz układami Intela (LGA 775). Urządzenie korzysta z miedzianej podstawy, czterech miedzianych ciepłowodów oraz aluminiowego radiatora - dzięki niewielkim wymiarom (125 x 95 x 96 mm, waga - 550 gramów) ma się idealnie nadawać do montażu w systemach HTPC. Na jego bocznych ściankach można zamontować dwa wentylatory (kompatybilne wiatraki: 92 x 92 x 25 mm)

Austriackie chłodzenie CPU

Noctua NH-U9B

Producent dołączył do zestawu swój najnowszy model wentylatora - NF-B9. Mierzy on 92 x 92 x 25 mm i korzysta z łożyska typu SSO, które w odróżnieniu od popularnych łożysk kulkowych i ślizgowych dysponuje stabilizującym wirnik magnesem (dzięki takiemu rozwiązaniu ograniczono wibracje i hałas). Wyposażono go ponadto w siedem łopatek z charakterystycznymi wcięciami, które zmniejszają zawirowania powietrza oraz zapewniają, że generowany hałas jest mniej uciążliwy dla ucha ludzkiego. Warto też dodać, że w opakowaniu z coolerem znajdziemy najnowszą pastę termoprzewodzącą NT-H1 - charakteryzuje się ona bardzo dobrym przewodnictwem ciepła oraz długotrwałością działania (żywotność - do trzech lat).

Urządzenie wyceniono na 46,90 euro.

Strona producenta.