Auta pełne Internetu

Motorola przedstawia iRadio, dzięki któremu tradycyjne radio samochodowe zostanie zastąpione multimedialnym systemem oferującym usługi telekomunikacyjne i nawigacyjne.

Motorola kontynuuje rozwój platformy zwanej iRadio. Będzie to kompleksowy system informacyjno-rozrywkowy, przeznaczony do instalowania w samochodach osobowych. iRadio łączy funkcje sprzętu audio, systemu nawigacyjnego, telefonu i komputera, umożliwiającego rozpoznawanie mowy i dostęp do Internetu. Pozwoli ono kierowcom, nie używając rąk, sterować pokładowym odtwarzaczem audio, bezpiecznie surfować po sieci (system ma firewall), korzystać z poczty elektronicznej czy uzyskać wskazówki z systemu nawigacyjnego co do kierunku jazdy.

Motorola zapewnia, iż iRadio będzie wyposażony w wysoko zaawansowany system rozpoznawania i syntezy mowy. Kierowca, by wysłać list elektroniczny, wystarczy, że podyktuje jego treść. Odczytywanie nadchodzących wiadomości również nie będzie wymagało patrzenia w centralny monitor systemu, gdyż komputer pokładowy odczyta treść listu. Motorola przedstawiła już pełną architekturę systemu. Nie wiadomo jednak kiedy znajdzie on komercyjne zastosowanie.


Zobacz również