Authoring DVD od A do Z


Encore DVD 1.0

Authoring DVD od A do Z

Encore DVD, mimo że jest jednym z najnowszych produktów Adobe, stał się już popularnym programem do authoringu DVD. Dołączany jest w pakietach (wraz z Premiere Pro) do wielu kart do edycji wideo. Encore DVD ma typowy dla produktów Adobe interfejs użytkownika i możliwość transkodowania obrazu do formatu MPEG oraz dźwięku do formatu Dolby Digital (AC3). Ma bogate możliwości tworzenia płyt DVD udostępniając do 8 ścieżek audio, 32 ścieżek z napisami oraz możliwość tworzenia efektownego menu. Dźwięk zapisuje w formacie Linear PCM, MPEG-1 Layer 2 oraz Dolby Digital (AC3). Program obsługuje napędy DLT i pracuje wyłącznie z systemem Windows XP.

Platforma: Win

Producent: Adobe Systems,http://www.adobe.com

Cena: 549 USD

Nero Burning ROM 6 Ultra Edition

Authoring DVD od A do Z

Nero Burning ROM jest jednym z najpopularniejszych pakietów oprogramowania, przeznaczonych do kompleksowej obsługi nagrywarek CD/DVD. W najnowszej już szóstej wersji Nero wprowadzono wiele ciekawych funkcji. Podstawowy program pakietu ma możliwość tworzenia płyt VCD i SVCD, jednak znacznie więcej oferuje udoskonalona wersja dodatkowego modułu Nero Vision Express 2, rozszerzająca możliwości zapisu o format DVD. Dzięki temu mamy funkcje przechwytywania materiału wideo, prostej edycji oraz transkodowania do formatu MPEG. Dźwięk zapisuje w formacie Linear PCM i MPEG-1 Layer 2. Cennym uzupełnieniem jest Nero Cover Designer do tworzenia okładek.

Platforma: Win

Producent: Ahead Software,http://www.nero.com

Cena: 69,99 euro

iLife'04

Authoring DVD od A do Z

ILife'04 jest najnowszym pakietem podstawowego oprogramowania Apple'a, zapewnia początkującym i średnio zaawansowanym użytkownikom możliwość szybkiego i łatwego przygotowania płyt CD/DVD, zawierających muzykę, zdjęcia oraz filmy. Służy do tego specjalizowane oprogramowanie iPhoto, iMovie, iDVD, iTunes oraz GarageBand. Najnowsza wersja iDVD 4, dzięki integracji z wymienionymi wcześniej programami, pozwala na bezpośredni import danych oraz transkodowanie do formatu MPEG, a następnie przygotowanie gotowej płyty DVD. Program ma możliwość tworzenia efektownego menu. Można skorzystać z gotowych predefiniowanych wzorów, które w nowej wersji zostały wzbogacone 20 nowymi pozycjami.

Platforma: Mac

Producent: Apple Computer,http://www.apple.com

Cena: 49,00 USD

DVD Studio Pro 2

Authoring DVD od A do Z

DVD Studio Pro 2 w odróżnieniu od iDVD 4 adresowane jest do bardziej wymagających i zaawansowanych użytkowników. Ma rozbudowany interfejs użytkownika. Oferuje możliwość użycia do 8 ścieżek audio, 32 ścieżek z napisami oraz do 9 ścieżek wideo, wykorzystywanych do tworzenia ujęć wielokamerowych. DVD Studio Pro ma możliwość wysokiej jakości transkodowania obrazu do formatu MPEG oraz dźwięku do formatu Dolby Digital (AC3). Dźwięk zapisuje w formacie Linear PCM, MPEG-1 Layer 2 oraz Dolby Digital (AC3). Podobnie jak iDVD do utworzenia menu może korzystać z predefiniowanych wzorów i plików graficznych, tworzonych na warstwach w Photoshopie. Wspiera system zabezpieczeń Macrovision, CSS oraz definiuje region dla płyty DVD. Obsługuje napędy DLT.

Platforma: Mac

Producent: Apple Computer,http://www.apple.com

Cena: 499 USD

PowerProducer 2

Authoring DVD od A do Z

Producent popularnego programowego odtwarzacza PowerDVD w swojej ofercie ma również własne oprogramowanie do authoringu CD/DVD. PowerProducer 2 adresowany jest do początkującego i mniej zaawansowanego użytkownika. Oferuje możliwość przechwytywania prostej edycji oraz szybkiego transkodowania do formatu MPEG. Do tworzenia menu można skorzystać z szeregu predefiniowanych wzorów. PowerProducer 2 ma możliwość tworzenia płyt VCD, SVCD i DVD.

Platforma: Win

Producent: CyberLink,http://www.gocyberlink.com

Cena: 39,95 USD