Authoring DVD od A do Z


WinDVD Creator Platinum 2

Authoring DVD od A do Z

Kolejny producent popularnego programowego odtwarzacza WinDVD także zawarł w ofercie własne oprogramowanie do authoringu CD/DVD. WinDVD Creator adresowany jest do początkującego i średnio zaawansowanego użytkownika. Ma możliwość przechwytywania, prostej edycji i transkodowania do formatów MPEG oraz Dolby Digital (AC3). Podczas tworzenia menu można skorzystać z predefiniowanych wzorców menu. WinDVD Creator może tworzyć płyty w formacie VCD i DVD.

Platforma: Win

Producent: InterVideo,http://www.intervideo.com

Cena: 99,95 USD

WinProducer 3 DVD

Authoring DVD od A do Z

WinProducer 3 DVD to drugi program do authoringu CD/DVD firmy InterVideo. Adresowany jest do początkujących i średnio zaawansowanych użytkowników. W porównaniu z WinDVD Creatora ma rozszerzone możliwości przechwytywania, bardziej rozbudowaną edycję oraz transkodowanie do formatów MPEG. Przy tworzeniu menu można skorzystać z predefiniowanych wzorców menu. WinProducer 3 DVD ma możliwość tworzenia płyt w formacie VCD, SVCD i DVD.

Platforma: Win

Producent: InterVideo,http://www.intervideo.com

Cena: 149,95 USD

DVD-lab 1.31

Authoring DVD od A do Z

DVD-lab to jeden z najciekawszych programów, jakie ostatnio pojawiły się na rynku oprogramowania do authoringu DVD. Producentem jest stosunkowo mało znana firma MediaChance. Dzięki intuicyjnemu interfejsowi użytkownika wzorowanemu na legendarnych profesjonalnych programach firm Spruce Technologies i Sonic Solutions, oferuje pracę w profesjonalnym stylu, jednak za stosunkowo niewielkie pieniądze. Dzięki wbudowanym narzędziom oraz predefiniowanym wzorcom ma szerokie możliwości tworzenia efektownego menu. Dźwięk zapisuje w formacie Linear PCM, MPEG-1 Layer 2, Dolby Digital (AC3) oraz DTS. Niestety, obsługuje tylko pojedyncze ścieżki wideo i audio oraz nie ma możliwości nakładania napisów, które według zapowiedzi mają pojawić się w przyszłych wersjach.

Platforma: Win

Producent: MediaChance,http://www.mediachance.com

Cena: 99 USD

TMPGEnc DVD Author 1.5

Authoring DVD od A do Z

Po sukcesie, jaki odniósł programowy encoder TMPEnc Plus, firma Pegasys wprowadziła na rynek własny program do authoringu DVD. TMPGEnc DVD Author adresowany jest do początkującego i średnio zaawansowanego użytkownika. Program wyposażony jest w intuicyjny interfejs użytkownika, ułatwiający utworzenie płyty. Dodatkowa wtyczka AC3-plugin umożliwia kodowanie dźwięku do formatu Dolby Digital (AC3). Można skorzystać z predefiniowanych wzorów menu. Dźwięk zapisuje w formacie Linear PCM, MPEG-1 Layer 2, Dolby Digital (AC3).

Platforma: Win

Producent: Pegasys Inc.,http://www.pegasys-inc.com

Cena: 68 USD

Instant CD/DVD 8

Authoring DVD od A do Z

Instant CD/DVD jest kompleksowym pakietem oprogramowania do nagrywarek CD/DVD, tworzonym i rozwijanym przez firmę Pinnacle Systems, która przejęła go wraz z firmą VOB Computesysteme. Od wersji 7. pakiet został uzupełniony modułem Pinnacle Expression 2, który do niedawna sprzedawano jako samodzielny produkt. Program umożliwia tworzenie płyt VCD, SVCD i DVD. Pakiet adresowany jest do początkujących i mniej wymagających użytkowników. Udostępnia możliwość przechwytywania materiału wideo, prostą edycję oraz transkodowanie do formatu MPEG. Oferuje bogatą bibliotekę predefiniowanych wzorów menu, w tym również animowanych. Dźwięk zapisywany jest w formacie Linear PCM i MPEG-1 Layer 2. W pakiecie znajduje się moduł do tworzenia i drukowania okładek do płyt.

Platforma: Win

Producent: Pinnacle Systems,http://www.pinnaclesys.com

Cena: 79,99 USD

Impression DVD Pro 2.2

Authoring DVD od A do Z

Pierwsze wersje Impression DVD tworzone były przez firmę Minerva, a po przejęciu praw do programu dalej rozwijany jest przez firmę Pinnacle Systems. Program adresowany jest do bardziej wymagających i zaawansowanych użytkowników. Oferuje bogate możliwości tworzenia płyt DVD, udostępniając do 8 ścieżek audio, 32 ścieżek z napisami oraz możliwość skorzystania z drugiej ścieżki wideo do tworzenia ujęć wielokamerowych. Jak w większości oprogramowania profesjonalnego nie ma kreatorów do tworzenia menu, które tworzy się korzystając z plików graficznych, utworzonych na warstwach w Photoshopie. Dźwięk zapisuje w formacie Linear PCM, MPEG-1 Layer 2, oraz Dolby Digital (AC3). Program obsługuje napędy DLT. Istnieje również okrojona wersja SE.

Platforma: Win

Producent: Pinnacle Systems,http://www.pinnaclesys.com

Cena: 199,99 USD