Authoring DVD od A do Z


Liquid Edition 5.5

Authoring DVD od A do Z

Jest to jeden z ciekawszych kompleksowych pakietów profesjonalnego oprogramowania do edycji wideo. Począwszy od wersji 5.0 program główny został wyposażony w opcję pełnego authoringu DVD. Proces tworzenia płyty począwszy od przechwytywania, edycji, dodania efektów, poprzez authoring, kodowanie MPEG oraz wypalanie gotowej płyty wykonuje się w jednym programie. Nie ma konieczności korzystania z dodatkowego oprogramowania. Płyty DVD mogą zawierać efektowne menu. Do dyspozycji mamy bogaty zestaw predefiniowanych wzorów. Dźwięk zapisuje w formacie Linear PCM i MPEG-1 Layer 2. W programie istnieje również możliwość łatwego tworzenia płyt VCD, SVCD oraz DVD bez menu.

Platforma: Win

Producent: Pinnacle Systems,http://www.pinnaclesys.com

Cena: 699,99 USD

Studio 9

Authoring DVD od A do Z

Podobnie jak w profesjonalnym Liquidzie również w tym przypadku mamy do czynienia ze zintegrowaniem w jednym programie do edycji wideo authoringiem CD/DVD. Studio 9 jest adresowane do początkujących i mniej zaawansowanych użytkowników. Sprzyja temu bardzo intuicyjny interfejs użytkownika. Program udostępnia możliwość przechwytywania, edycji, dodawania efektów, a następnie authoringu, kodowania MPEG oraz wypalania gotowej płyty VCD, SVCD lub DVD. Dysponujemy też bogatym zestawem predefiniowanych efektownych wzorów menu. Dźwięk zapisywany jest w formacie Linear PCM i MPEG-1 Layer 2. Dużym atutem Studia 9 jest jego standardowy polski interfejs użytkownika.

Platforma: Win

Producent: Pinnacle Systems,http://www.pinnaclesys.com

Cena: 99,99 USD

Easy CD & DVD Creator 6 Platinum

Authoring DVD od A do Z

Easy CD & DVD Creator to kolejna wersja popularnego jeszcze kilka lat temu pakietu do nagrywania płyt CD firmowanego przez Adapteca. Prawa do programu przejęła Roxio, wprowadzając do sprzedaży dwie ostatnie edycje. W porównaniu z konkurencją nie były one już tak popularne, jak produkt Adapteca, jednak pod względem funkcjonalności, szczególnie ostatniej szóstej wersji, prezentuje się on bardzo dobrze. Oferuje możliwość przechwytywania oraz prostej edycji. Wbudowany moduł DVD Builder pozwala na tworzenie płyt zawierających animowane menu. Program ma możliwość tworzenia płyt VCD, SVCD i DVD. Uzupełnieniem jest Label Creator do tworzenia okładek.

Platforma: Win

Producent: Roxio,http://www.roxio.com

Cena: 99,95 USD

Toast 6 Titanium

Authoring DVD od A do Z

Toast firmy Roxio jest popularnym kompleksowym programem do obsługi nagrywarek CD/DVD na Maca. W najnowszej wersji 6. Titanium wprowadzono szereg istotnych zmian, związanych m.in. z tworzeniem płyt wideo. Do formatu VCD zaimplementowanego już w poprzedniej wersji dodano możliwość tworzenia płyt w formacie SVCD i DVD. Program umożliwia przechwytywanie materiału wideo bezpośrednio z kamery cyfrowej lub pliku wideo, transkodowania do formatu MPEG, a następnie authoringu w wybranym formacie. Toast 6 Titanium pracuje wyłącznie z systemem Mac OS X.

Platforma: Mac

Producent: Roxio,http://www.roxio.com

Cena: 99,95 USD

WinOnCD 6 DVD Edition

Authoring DVD od A do Z

WinOnCD to kolejny przykład oprogramowania przeznaczonego do kompleksowej obsługi nagrywarek CD/DVD. Prawa do niego przejęła firma Roxio. Pierwotnym twórcą wcześniejszych wersji WinOnCD była firma CeQuadrat. Program w ofercie Roxio dostępny jest wyłącznie w Europie.

Ma proste funkcje edycji i do tworzenia menu oraz rozbudowane funkcje, ułatwiające tworzenie powiązań pomiędzy ujęciami wideo i menu. WinOnCD ma możliwości transkodowania do formatu MPEG. Umożliwia nagrywanie płyt VCD, SVCD i DVD. Istnieje również okrojona wersja WinOnCD 6 Standard Edition.

Platforma: Win

Producent: Roxio,http://www.roxio.de

Cena: 89,99 Euro

DVDit! 2.5 PE

Authoring DVD od A do Z

DVDit! to jeden z pierwszych programów do authoringu DVD, które pojawiły się na rynku i były przeznaczone zarówno dla początkujących, jak i średnio zaawansowanych użytkowników. Dzięki przejrzystemu interfejsowi użytkownika DVDit! jest bardzo łatwy w obsłudze. Umożliwia transkodowanie do formatu MPEG i Dolby Digital (AC3). Niestety, pracuje tylko z pojedynczymi ścieżkami wideo i audio. Dźwięk zapisuje w formacie Linear PCM, MPEG-1 Layer 2 oraz Dolby Digital (AC3). Nie ma możliwości tworzenia napisów, natomiast ma wbudowaną obsługę napędu DLT. Poza DVDit! PE istnieją również okrojone wersje SE i LE.

Platforma: Win

Producent: Sonic Solutions,http://www.dvdit.com

Cena: 399 USD

MyDVD 5 Studio Deluxe

Authoring DVD od A do Z

Pierwsze wersje MyDVD były bliźniaczo podobne do DVDit! Od wersji 3.0 program zyskał nowy bardziej funkcjonalny interfejs użytkownika. Wbudowany kreator ułatwia posługiwanie się nim. MyDVD ma proste funkcje edycji ujęć oraz transkodowanie do formatu MPEG i Dolby Digital (AC3). Umożliwia nagrywanie płyt VCD i DVD. Dźwięk zapisuje w formacie Linear PCM, MPEG-1 Layer 2 oraz Dolby Digital (AC3). Istnieją również dwie okrojone wersje Deluxe oraz Standard.

Platforma: Win

Producent: Sonic Solutions,http://www.mydvd.com

Cena: 99,99 USD