Authoring DVD od A do Z


ReelDVD 3.0

Authoring DVD od A do Z

Jest to najprostszy z programów w ofercie Sonica umożliwiający pracę w pełni profesjonalnym stylu. Podobnie jak inne profesjonalne oprogramowania Sonica został przejęty od znanej i cenionej firmy Daikin. Zaletą ReelDVD jest możliwość eksportu projektów zgodnych z formatem Scenarista, dzięki czemu może być wykorzystywany do wstępnego przygotowywania projektów pod Scenarista. Oferuje możliwości użycia do 8 ścieżek audio, 32 ścieżek z napisami oraz menu tworzonemu z wykorzystaniem plików graficznych tworzonych na warstwach w Photoshopie. Ma możliwość transkodowania dźwięku do formatu Dolby Digital (AC3) oraz obsługę napędu DLT. Istnieje okrojona wersja LE, ograniczająca ilość dostępnych ścieżek audio i napisów.

Platforma: Win

Producent: Sonic Solutions,http://www.sonic.com

Cena: 599 USD

DVD Producer 3.5

Authoring DVD od A do Z

Jest kolejnym, bardziej zaawansowanym programem w ofercie Sonica. Podstawową jego zaletą jest możliwość obsługi dedykowanych sprzętowych encoderów audio i wideo, gwarantujących wysoką jakość dźwięku i obrazu. DVD Producer wyróżnia się oryginalnym, niespotykanym interfejsem użytkownika. Oferuje możliwości użycia do 8 ścieżek audio, 32 ścieżek z napisami, oraz menu tworzonemu, m.in. korzystając z plików graficznych tworzonych na warstwach w Photoshopie. Ma obsługę napędu DLT. W zależności od konfiguracji występuje w wersji Authoring jako samo oprogramowanie oraz Workstation wraz ze sprzętowym encoderem. Funkcjonalnym odpowiednikiem DVD Producera na platformie Mac jest DVD Fusion.

Platforma: Win/Mac

Producent: Sonic Solutions,http://www.sonic.com

Cena: od 2495 do 19 995 USD

Scenarist 3

Authoring DVD od A do Z

Od chwili przejęcia przez Apple firmy Spruce Technologies producenta konkurencyjnego oprogramowania DVDMaestro, Scenarist pozostał niekwestionowanym liderem profesjonalnego authoringu DVD na platformie Windows. Proponuje niemal wszystko, co przewiduje format DVD. Ma rozbudowany skomplikowany interfejs użytkownika. Oferuje możliwości użycia do 8 ścieżek audio, 32 ścieżek z napisami. W pełni wykorzystuje możliwości dedykowanych sprzętowych encoderów. Umożliwia umieszczanie w jednym projekcie materiałów zarówno 4:3, jak i 16:9, korzystanie z wielu ścieżek audio w różnych formatach Linear PCM, MPEG-1 Layer 2, Dolby Digital (AC3) oraz DTS. Ma obsługę napędu DLT. Funkcjonalnym odpowiednikiem na platformie Mac jest DVD Creator.

Platforma: Win/Mac

Producent: Sonic Solutions,http://www.sonic.com

Cena: od 4999 do 35 000 USD

Vegas+DVD 4.0

Authoring DVD od A do Z

Jest to pakiet kompleksowego oprogramowania do edycji wideo, wyposażony w dodatkowy program do authoringu DVD Architect oraz do kodowania dźwięku do formatu Dolby Digital (AC3). Vegas+DVD firmowany jest obecnie przez Sony, która przejęła prawa do oprogramowania, należącego wcześniej do Sonic Foundry. Ma wbudowaną możliwość transkodowania obrazu do formatu MPEG. Płyty DVD mogą zawierać efektowne animowane menu, do ich utworzenia można korzystać z szeregu predefiniowanych wzorów. Dźwięk zapisuje w formacie Linear PCM i Dolby Digital (AC3). W Vegasie można łatwo tworzyć płyty VCD.

Platforma: Win

Producent: Sony Media Software,http://www.mediasoftware.sonypictures.com

Cena: 799,96 USD

DVD MovieFactory 3 Disc Creator

Authoring DVD od A do Z

Dwie wcześniejsze edycje DVD MovieFactory cieszyły się wśród początkujących i średnio zaawansowanych użytkowników dużą popularnością i uznaniem. Zawdzięczały to wyjątkowo prostej obsłudze oraz atrakcyjnej cenie. Najnowsza wersja wprowadza wiele funkcji. Udostępnia możliwość przechwytywania materiału wideo, prostą edycję oraz transkodowanie do formatu MPEG i Dolby Digital (AC3). Oferuje bogatą bibliotekę predefiniowanych wzorów menu, w tym animowanych. DVD MovieFactory umożliwia tworzenie płyt VCD, SVCD i DVD. Dźwięk zapisuje w formacie Linear PCM lub MPEG-1 Layer 2. Uzupełnieniem jest moduł do tworzenia okładek. Istnieje okrojona wersja Standard Edition, pozbawiona m.in. kodowania Dolby Digital (AC3).

Platforma: Win

Producent: Ulead Systems,http://www.ulead.com

Cena: 99,95 USD

DVD Workshop 2

Authoring DVD od A do Z

Pierwsza wersja DVD Workshopa postrzegana była przez wielu użytkowników jako rozbudowana odmiana DVD MovieFactory. Najnowsza, druga edycja oferuje użytkownikom radykalnie rozbudowany program. Dodano wiele funkcji, charakterystycznych dla profesjonalnych programów do authoringu DVD, udostępniając m.in. do 8 ścieżek audio, 32 ścieżek z napisami oraz możliwość transkodowania dźwięku do formatu Dolby Digital (AC3). Nowa wersja wspiera również system zabezpieczeń Macrovision, CSS, definiuje region dla płyty DVD oraz obsługuje napędy DLT. Podobnie jak w poprzedniej edycji można tworzyć płyty VCD, SVCD i DVD z efektownym menu, uzyskanym dzięki bogatemu zestawowi predefiniowanych wzorów.

Platforma: Win

Producent: Ulead Systems,http://www.ulead.com

Cena: 399 USD