Authoring płyt Blu-ray od Roxio

Za pomocą najnowszego narzędzia firmy Roxio, DVDit Pro HD, możliwy jest authoring materiałów wideo w wysokiej rozdzielczości i zapisywanie ich na nośnikach Blu-ray.

DVDit Pro HD to kontynuacja linii produktów Roxio - DVDit - służących do tworzenia płyt DVD z filmami w zaciszu domowego studia. Oprogramowanie umożliwia tworzenie płyt Blu-ray z materiałami wideo w rozdzielczościach 1080p, 1080i lub 720p, konwertując wideo w formacie MPEG-2, AVI, QuickTime oraz Windows Media Video na format zgodny z technologią Blu-ray.

Authoring płyt Blu-ray od Roxio

DVDit Pro HD

Dostępny w programie moduł HD Menu Compositor pozwala projektować i tworzyć od podstaw ruchome bądź statyczne menu płyt (również w rozdzielczościach 1080p, 1080i, 720p). Menu mogą być również importowane z innych aplikacji (jak choćby z Photoshopa) lub tworzone w oparciu o modyfikacje wbudowanych w programie szablonów. Dodawanie napisów do filmów umożliwia 32-ścieżkowy edytor. Istnieje też możliwość importu materiału wideo z kaset DLT oraz zabezpieczenie wykonanych płyt mechanizmem DRM.

DVDit Pro HD - wymagania:

- system operacyjny Microsoft Windows XP

- sterowniki DirectX 9.0c

- Windows Media Player 10 lub nowszy, zalecany QuickTime 6.5.1 lub nowszy

- procesor z zegarem 800 MHz

- 128 MB pamięci RAM

- 10 GB wolnego miejsca na HDD.

Dla projektów Blu-ray zalecana konfiguracja powinna uwzględniać CPU 3 GHz, 512 MB RAM i 75 GB wolnego miejsca na dysku twardym.

Narzędzie kosztuje 499,99 USD.

Pełna lista funkcji programu znajduje się na stronie producenta.