AutoMapa 6.1 - nawigacja "prawie" idealna

AutoMapa jest jednym z najpopularniejszych programów do nawigacji GPS. Aplikacja przeznaczona dla PNA, PDA i palmofonów z systemem PocketPC2003/Windows CE/Windows Mobile, jak i również komputerów klasy PC z systemem Windows XP/Vista. Program działa z wbudowanymi i zewnętrznymi odbiornikami GPS.

PC World Testy: Nawigacja GPS

AutoMapa 6.1 - nawigacja "prawie" idealna

AutoMapa 6.1

AutoMapa wydawana jest w dwóch wersjach: AutoMapa Polska XL (229 zł) i AutoMapa Europe (429 zł). Aplikacja zawiera najbardziej dokładną mapę Polski wraz z numeracją budynków - posiada 100% stopień pokrycia sieci dróg prowadzących do miejsc zamieszkania.

Aplikacja posiada setki tysięcy Punktów Użyteczności Publicznej (POI), które są dodawane przez społeczność portalu Miplo.pl. Dzięki rozbudowanej bazie znajdziemy zarówno najbliższą stację benzynową, bankomat, sklep, kwiaciarnię, zamek jak i atrakcyjny punkt widokowy czy też skrzynkę na listy.

Automapa ostrzega użytkowników przed 13 tysiącami punktów kontroli radarowej i ponad 3 tysiącami niebezpiecznych miejsc. Program zawiera również trójwymiarowe wizualizacje budynków w miastach Polski i Europy.

W palmofonach i innych urządzeniach posiadających karty SIM jako punkt docelowy nawigacji można wybrać adres podany na liście kontaktów telefonicznych.

Od wersji 6.x AutoMapa do wytyczania trasy wykorzystuje informacje o natężeniu ruchu drogowego. Dzięki tym danym możliwe jest coraz bardziej precyzyjne omijanie korków. System AutoMapa Traffic działa zarówno w trybie offline, wykorzystując dane zaszyte w programie, jak i trybie online, kiedy to na bieżąco program przetwarza informacje pochodzące z serwerów AutoMapy. Tryb online możliwy jest wyłącznie w urządzeniach posiadających stały dostęp do Internetu.

AutoMapa jest programem w dużym stopniu konfigurowalnym. Miłośnicy wszelakiego tuningu docenią ogrom suwaków i przełączników, możliwa jest także zmiana skórek interfejsu oraz wgranie własnych komunikatów głosowych. Przeciętny użytkownik może być nieco onieśmielony mnogością ustawień. Na szczęście domyślnie ustawienia programu są wystarczające dla większości kierowców. Interfejs aplikacji jest stosunkowo przejrzysty, chociaż w kilku miejscach widać braki z zakresu usability, które miejscami powodują konsternację u użytkowników.

Najnowsze wydanie AutoMapy 6.1 dostępne jest dla użytkowników od niespełna tygodnia. Wersja ta pojawiła się bardzo szybko, bo po trzech tygodniach po niezbyt udanej 6.0, która przynosiła rewolucyjne zmiany, ale zawierała zbyt wiele błędów. Problemy dotyczyły zwłaszcza kwestii routingu (wytyczania trasy) i stabilności działania programu. W najnowszej wersji poprawiono wiele błędów, ale aplikacja jeszcze nie działa idealnie.

Pobierz wersję demonstracyjną AutoMapa 5.5.1 (producent nie udostępnia najnowszej wersji demo)


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: