AutoMapa 6 lekarstwem na korki?

Na rynek trafiła kolejna wersja oprogramowania nawigacyjnego AutoMapa. Aplikacja korzysta z map Polski datowanych na 30 października 2009 r.

PC World Testy - nawigacja GPS

AutoMapa oferuje punktową bazę adresów przypisanych do konkretnych budynków. Jak podają producenci programu (firmy Aqurat i Geosystems Polska) w AutoMapie 6 liczba miejscowości dostępna w tym systemie wzrosła o 258 i wynosi teraz 2228 (obejmując również wybrane miejscowości w Czechach, Rosji i na Słowacji).

Uporządkowana została baza Użytecznych Punktów (POI). Ponad 470 tys. takich punktów zostało skategoryzowanych; można je przeglądać w formie hierarchicznego drzewa. Moduł punktów POI jest ponadto zsynchronizowany z serwisem Miplo.pl i wyposażony w funkcję Miplo Pics, wyświetlającą zdjęcie i krótki opis danego punktu.

Oprogramowanie zapewnia dostęp do informacji o 500 niebezpiecznych strefach drogowych w kraju oraz - jak deklarują producenci - "najpełniejszą w Polsce" bazę danych o strefach ograniczenia prędkości.

AutoMapa 6 umożliwia też konwersję śladu GPS na format KML, wykorzystywany np. przez usługę Google Earth do wizualizacji danych przestrzennych 3D.

Producenci zapewniają też, że wkrótce ukaże się aplikacja ułatwiająca wymianę danych pomiędzy urządzeniami GPS z AutoMapą nie dysponującymi połączeniem Internetowym a serwerami AutoMapa Traffic. Serwery te obsługują system informacji o utrudnieniach w ruchu drogowym, przekazywanych przez użytkowników i na razie współpracują z urządzeniami mogącymi łączyć się z Siecią.

Więcej informacji: AutoMapa