AutoMapa Android - beta nawigacji GPS na smartfony do pobrania

AutoMapa na Androida w końcu ujrzała światło dzienne. Już niedługo ta nawigacja GPS dla smartfonów pojawi się w pełnej wersji w Android Market. Ale nie musicie czekać i już teraz możecie ją pobrać i przetestować przed zakupem w wersji beta!


AutoMapa, dotychczasowe przecieki

Już w lipcu zeszłego roku informowaliśmy o tym, że na YouTube wyciekło nagranie AutoMapy na Androida działającej na telefonie HTC. Wiemy, że Wasze zainteresowanie tą nawigacją jest bardzo duże. Wielokrotnie dopytywaliśmy się przedstawicieli AutoMapy w Polsce o informacje dotyczące ich nawigacji ale wsztstko trzymane było w ścisłej tajemnicy.

AutoMapa w wersji beta do pobrania

Dziś mamy dla Was bardzo dobrą informację - rozpoczęły się beta testy tej nawigacji na Androida i każdy może wziąć w nich udział. Wystarczy przejść na stronę internetową producenta (www.automapa.pl) i pobrać plik instalacyjny nawigacji. A jeśli będziecie mieli problem z pobraniem wersji beta to podajemy bezpośredni link do pliku .apk AutoMapy Beta. Plik instalacyjny .apk waży ok 12MB, a po jego instalacji aplikacja pobiera jeszcze kolejne 218MB więc warto poczekać z instalacją aż będziemy mieli dostępne połączenie WiFi.

Systemy na które dostępna jest AutoMapa

Aplikacja na Androida zawiera oprócz funkcji nawigacji w pełni działającą platformę LiveDrive - pomaga ona w sprawnym pokonywaniu korków i innych nietypowych przeszkód na trasie. Dotychczas AutoMapa dostępna była na system Apple iOS, gdzie kosztuje 35 euro. Cena nawigacji na Androida jeszcze nie jest znana. Jest ona bardzo popularna na starej wersji systemu mobilnego Microsoftu, czyli Windows Mobile 6, ale nie mamy informacji o wsparciu nowej wersji aplikacji dla platformy Windows Phone 7/7.5

Pytanie do Was: jakiej nawigacji używaliście do tej pory, może tej zintegrowanej w Mapach Google? Jeśli planujecie przetestować aplikację AutoMapy na Androida podzielcie się koniecznie wrażeniami w komentarzach!