Autodesk 2010 już na rynku

Zlokalizowane wersje aplikacji rodziny Autodesk 2010 trafią na polski rynek na przełomie maja i czerwca br. Wybrane produkty angielskojęzyczne są już dostępne.

Na linię produktową Autodesk 2010 składa się w sumie ponad 50 aplikacji - m.in. nowe narzędzia do projektowania koncepcyjnego, modelowania informacji o budynku oraz funkcje symulacyjne dedykowane cyfrowemu prototypowaniu. Przedstawiciele koncernu zapewniają, że nowe funkcje ułatwią procesy związane z projektowaniem i prototypowaniem oraz cyfrową wizualizacją projektów.

W ramach aktualizacji platformy AutoCAD 2010 wprowadzono m.in. nowe narzędzia do projektowania swobodnego, tworzenia dokumentacji 2D, pracy zespołowej i obsługi formatu PDF. AutoCAD 2010 obsługuje również m.in. druk trójwymiarowy. Z kolei Autodesk Revit zyskał m.in. nowe funkcjonalności w zakresie projektowania koncepcyjnego, narzędzia do analizowania zachowań budowli oraz ujednolicony interfejs użytkownika. Oprogramowanie Autodesk Inventor 2010 uzupełniono m.in. o dodatkowe możliwości symulacyjne i nowe funkcje zarządzania i wymiany danych. Zmiany funkcjonalności oprogramowania do tworzenia cyfrowych prototypów w przemyśle obejmują też m.in. aplikacje AutoCAD Mechanical i AutoCAD Electrical. Autodesk wprowadził także unowocześnione wersje aplikacji takich jak: Moldflow, Showcase i Vault.

Czytaj też:

Była dyrektor generalna Autodesk będzie nowym CEO Yahoo!

Autodesk finalizuje zakup technologii iLogic

Softimage|XSI już w rękach Autodesk