Autodesk kontynuuje rozwój pakietu Maya dla Macintosha

Autodesk, nowy właściciel firmy Alias, nie zamierza przerywać rozwoju popularnego pakietu graficznego Maya w wersji dla Macintosha.

10 stycznia tego roku Autodesk zakończył przejmowanie firmy Alias, będącej producentem kilku cenionych programów do animowania i modelowania 3D. Wielu użytkowników Macintoshy obawiało się o dalsze losy pakietu Maya, który wyznacza standardy w tej branży.

Rob Hoffman, odpowiedzialny w firmie Autodesk za marketing produktów, stwierdził jednak, że nie ma powodów do obaw. Jak się okazuje, aż 20 procent sprzedawanych pakietów Maya trafia w ręce użytkowników Macintosha, przez co producent nie chce rezygnować z tak interesującego rynku. Ponadto relacje z firmą Apple są wyjątkowo dobre.

W czasie targów NAB 2006 firma Autodesk obiecała, że programy Maya i 3D Studio Max będą rozwijane przez co najmniej 3 lata. Nie oznacza to, że pakiet 3D Studio pojawi się w najbliższym czasie także w wersji dla Macintosha. Nie jest to jednak niemożliwe - to właśnie w wyniku nacisku klientów Maya pojawiła się w wersji dla komputerów z jabłuszkiem.